نسلی پر از استعدادهای درخشان و نیازمند حمایت... پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
در خانه بمانیم
تکمیل پروژه ساخت مخازن سوخت هواپیما در فرودگاه بین المللی کیش
دورزدن معافیت های مالیاتی در مناطق آزاد امری بی معنی است
لازمه توسعه و پیشرفت در گردشگری تقویت ارتباط حوزه گردشگری کیش با سرزمین اصلی است
مجموعه فعالیت های بسیج در راستای تقویت تمدن اسلامی است
کرونا موجب تاخیر در ارسال پرونده ثبت جهانی بندرلنگه شد
مهلت ثبت نام رانندگان تاکسی در اسنپ جزیره کیش تمدید شد
پنج و نیم میلیون بوته گل فصلی در جزیره کیش کاشت می شود
کیش در وضعیت زرد كرونايي قرار دارد
همه مردم برای تحقق شعار «هرمزگان بدون کرونا» تلاش کنند
ارائه 30 خدمت بصورت غیر حضوری به بیمه شوندگان تامین اجتماعی
موعد تحقیق و تفحص مجلس از مناطق آزاد مشخص شد
گام های جدی تله کیش برای تبدیل به اپراتور مناطق آزاد کشور
استفاده از امکانات و ظرفیت های جدید حق گردشگران و ساکنان کیش است

  آخرين اخبار
در خانه بمانیم
تکمیل پروژه ساخت مخازن سوخت هواپیما در فرودگاه بین المللی کیش
دورزدن معافیت های مالیاتی در مناطق آزاد امری بی معنی است
لازمه توسعه و پیشرفت در گردشگری تقویت ارتباط حوزه گردشگری کیش با سرزمین اصلی است
مجموعه فعالیت های بسیج در راستای تقویت تمدن اسلامی است
کرونا موجب تاخیر در ارسال پرونده ثبت جهانی بندرلنگه شد
مهلت ثبت نام رانندگان تاکسی در اسنپ جزیره کیش تمدید شد
پنج و نیم میلیون بوته گل فصلی در جزیره کیش کاشت می شود
کیش در وضعیت زرد كرونايي قرار دارد
همه مردم برای تحقق شعار «هرمزگان بدون کرونا» تلاش کنند
  پربيننده ترين اخبار
افزایش تصادفات و تخلفات رانندگی در کیش ،خطری که باید آن را جدی گرفت
دوشنبه 3 آذر 1399 ، 7 ربیع الثانی 1442 ، 23 نوامبر 2020 ،شماره 3618( 1002 دوره جدید)
آمادگی لازم برای اجرای سریع نوسازی بافت‌های فرسوده وجود دارد
چهار شنبه 28 آبان 1399 ، 2 ربیع الثانی 1442 ، 18 نوامبر 2020 ،شماره 3615( 999 دوره جدید)
تعطیلی دو هفته ای اماکن گردشگری ، تفریحی ، ورزشی وهنری
لاشه یک نهنگ گرمسیری (براید) روز گذشته – جمعه - در ساحل سیمرغ جزیره کیش پیدا شد.
فعالیت شرکت‌های صوری در مناطق آزاد ممکن نیست
شنبه 1 آذر 1399 ، 5 ربیع الثانی 1442 ، 21 نوامبر 2020 ،شماره 3616 ( 1000 دوره جدید)
راه اندازی رشته های متنوع علوم سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی کیش
سه شنبه 27 آبان 1399 ، 1 ربیع الثانی 1442 ، 17 نوامبر 2020 ،شماره 3614 ( 998 دوره جدید)
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

پای صحبت امیرحسین؛ استعدادی در حوزه موسیقی جزیره کیش؛
نسلی پر از استعدادهای درخشان و نیازمند حمایت...

اگر حوالی ظهر به لابی هتل سورینت صدف یا به بازار دامون کیش سری بزنید نوجوانی را خواهید دید که با مهارت تمام با پیانو هنرنمایی می کند و آوای هنرش خاطرات زیبایی را برای گردشگران به یادگار می گذارد. امیرحسین محرمی فرد 15 ساله، استعدادی است که کشف و پرورش داده شد؛ کم نیستند نوجوانانی مانند او که دارای استعدادهای درخشان هستند و متاسفانه مجالی برای ظهور و بروز ندارند....

  


نسلی که امروز با آن روبرو هستیم نسلی هوشمند و سرشار از استعداد است. نسلی که به گواه بسیاری از کارشناسان و روانشناسان محدودیتی برایشان متصور نیست و آمده اند تا آینده را از آن خود کنند و لزوم پرورش این نسل تنها حمایت و ایجاد انگیزه برای آن ها است. کشف استعداد در نسلی که با آن روبرو هستیم در مرحله اول به عهده خانواده، پرورش آن بر عهده سیستم آموزشی و پیگیری و به بار نشستن آن محصول همکاری بخش هایی است که هر کدام مسئولیتی بر عهده دارند.

مهارت پرورش استعداد و تبدیل آن به یک توانمندی، کاری دشوار و زمان‌بر است که ابتدا بر عهده شخص خواهد بود و  تلاش برای جنگیدن در چند جبهه در میدان پرورش استعدادها علاوه بر حلاوت و شیرینی آن می تواند خسته کننده نیز باشد. کارشناسان معتقدند کشف و پرورش استعداد در یک موضوع خاص می تواند نتایج بهتری را در بر داشته باشد تا چندین موضوع  پس برای کشف استعداد لازم است هر فرد ابتدا به درون و غریزه خود نگاهی داشته باشد. مهارت پرورش استعداد نیز همانند نور خورشید برای رشد استعداد لازم و ضروری است. بدون این مهارت، درختی پربار در زندگی خود نخواهیم داشت.

با این مقدمه باید گفت برای داشتن جامعه‌ای پویا و خلاق بایستی در کشف استعداد و پرورش آن کوشا باشیم. امروزه در تمامی کشورهای پیشرفته دنیا، مقوله‌ کشف و پرورش استعدادها برای بهتر شدن نظام جامعه، امری بسیار مهم است و  مهارت پرورش استعداد از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین امروزی است.

باید توجه داشت که استعدادیابی فرایندی نیست که نقطه آغاز یا پایانی داشته باشد. اگر چه ما معمولاً استعدادیابی را دغدغه والدین برای فرزندان می‌دانیم، اما استعدادیابی باید دغدغه‌  همه ما در طول زندگی باشد. همانطور که توانمندی‌های فیزیکی ما به مرور زمان و در شرایط متفاوت رشد می‌کنند، ترکیب می‌شوند، تضعیف می‌شوند و یا از بین می‌روند، هر یک از ما نیز سبدی از استعدادها داریم که در طول زمان، تغییر می‌کنند. شاید قبلاً فرصتی برای بروز آن‌ها نبوده باشد و اخیراً این شرایط ایجاد شده باشد.

چه بسیار استعدادهای که به علت برنامه‌ریزی نامناسب یا عدم مدیریت زمان و انرژی، به توانمندی تبدیل نشده‌اند و حتی، چه توانمندی هایی که با فشار، تحمل و تمرین، به دست می آیند اما آن استعداد در زمینه فعالیت، چندان کارآمد نیست .

در نوشتار پیش رو به سراغ نوجوانی از کیش رفته ایم که توانسته است در آستانه 15 سالگی در زمینه موسیقی خوش بدرخشد. امیرحسین محرمی فرد که کلاس دهمی و دارنده گواهینامه علمی مسابقات آزاد دانش آموزی رباتیک دانشگاه تهران است و دوسال متوالی هم در استان هرمزگان و جزیره کیش نفر اول در این رشته شده، این روزها با مهارت فراوان و حتی بدون مربی، در جزیره کیش پیانو می نوازد.

امیر حسین آنطور که خود می گوید از کودکی  به پیانو علاقمند شد و با تشویق و حمایت های  مادرش از حدود 4 سال پیش و بدون استاد علاقمندی اش را پیگیری کرد و تنها با گوش دادن به نت ها آهنگ می نوازد.

امیر حسین که غیر از پیانو به نواختن  ملودیکا و آکاردئون مسلط است؛ می گوید: تنها کافیست آهنگی را گوش کنم و بعد از آن به سرعت می توانم نت های آن را بنوازم.

هتل سورینت صدف و بازار دامون در جزیره کیش مکان هایی هستند که امیر حسین با حمایت مدیران آن هنرنمایی می کند و به گفته او برای مسافران بسیار جالب است. وی که سابقه نواختن در هتل سورینت مریم را نیز دارد، می گوید: تشویق دیگران باعث می شود روزبه روز بیشتر به این ساز علاقه پیدا کنم و دوست داشته باشم چیزهای بیشتری یاد بگیرم.

از او پرسیدیم که آیا پرداختن به موسیقی بر کیفیت تحصیل او اثر منفی نخواهد گذاشت؟ او گفت: ساعت های طول روز را تقسیم بندی می کنم تا در کنار موسیقی خللی به درسم وارد نشود و البته شاگرد اول هم هستم. امیر حسین استقبال مجموعه های مختلف از هنرمندان نوجوان را بسیار مهم می داند و می گوید: این حمایت ها است که باعث می شود در راهی که پیش رو داریم ثابت قدم باشیم و رو به جلو حرکت کنیم.   

کشف استعداد از نکاتی بود که امیر حسین به آن اشاره کرد و خطاب به هم سن و سالان خود گفت: نوجوانان زمینه علاقه شان را کشف کنند و به دنبال اساتید و بزرگان رشته مورد علاقه شان بروند و تا می توانند یاد بگیرند و مشاوره بگیرند. امیر حسین که اطلاعات خوبی در حوزه موسیقی دارد و هیچ گاه مطالعه را از یاد نمی برد؛ می گوید:  آرزو دارم در رشته مورد علاقه ام حرفی برای گفتن داشته باشم و موسیقی را به صورت حرفه ای تدریس کنم و در صحنه های جهانی موسیقی ظاهر شوم.

اما حمایت مسئولان از استعدادهای خصوصا نوجوانان و جوانان موضوعی است که دارای اهمیت بسیاری است؛ فرزندان ما نیاز به اینگونه حمایت ها دارند تا بتوانند در ابتدا آینده زندگی شخص خودشان و در گام بعدی افق روشنی را برای جامعه شان رقم بزنند.

 شماره خبر : 806    مشاهده : 45       آرشيو مصاحبه         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.