گام اول جزیره کیش پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
افتتاح بخش مولکولی یک آزمایشگاه تخصصی در کیش
پرونده ثبت ۱۴ اثر تاریخی و فرهنگی کیش تشکیل شد
بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد کیش دو بال توسعه کیش هستند
ارائه خدمات ویژه ملکی به بومیان کیش
پیست گردشگری موتور سیکلت در کیش در طرح ساماندهی سواحل کیش دیده شده است
رئیس جمهور شخصا
منطقه آزاد کیش از ظرفیت ایجاد کمپ های ورزشی استقبال می کند
مناطق آزاد جذابیتی برای سرمایه‌گذاران ندارد
برگزاری نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در فرودگاه کیش
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کیش عنوان کرد :
بازارچه هفتگی مهنورا میزبان بانوان هنرمند جزیره کیش
اعلام نگرانی مجمع توسعه و نوآوری کیش از ایجاد بدعت های جدید در مناطق آزاد
سازمان و بخش خصوصی باید چشم انداز چند سال آینده کیش را در نظر بگیرند
مسیر جدید حد فاصل میدان پرواز تا شهرک مسکونی رُز و دهکده ساحلی خلیج فارس به بهره برداری رسید.

  آخرين اخبار
افتتاح بخش مولکولی یک آزمایشگاه تخصصی در کیش
پرونده ثبت ۱۴ اثر تاریخی و فرهنگی کیش تشکیل شد
بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد کیش دو بال توسعه کیش هستند
ارائه خدمات ویژه ملکی به بومیان کیش
شنبه 12 آذر 1401 ، 8 جمادی الاول 1444 ، 3 دسامبر 2022 ، (شماره 4098 ) 1482 دوره جدید
پیست گردشگری موتور سیکلت در کیش در طرح ساماندهی سواحل کیش دیده شده است
رئیس جمهور شخصا
پنجشنبه 10آذر 6،1401جمادی الاول 1444 ، 1دسامبر 2022 ، شماره 4097 (1481دوره جدید)
منطقه آزاد کیش از ظرفیت ایجاد کمپ های ورزشی استقبال می کند
مناطق آزاد جذابیتی برای سرمایه‌گذاران ندارد
  پربيننده ترين اخبار
پنجشنبه 10آذر 6،1401جمادی الاول 1444 ، 1دسامبر 2022 ، شماره 4097 (1481دوره جدید)
سه شنبه 8 آذر 1401 ، 4 جمادی الاول 1444 ، 29 نوامبر 2022 ، (شماره 4095 ) 1479 دوره جدید
یکشنبه 6 آذر 1401 ، 2 جمادی الاول 1444 ، 27 نوامبر 2022 ، (شماره 4093 ) 1477 دوره جدید
رسالت ما این است که مناطق آزاد را به بهشت سرمایه گذاران تبدیل کنیم
سادات نجفی مدیر عامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش عنوان کرد:
مناطق آزاد جذابیتی برای سرمایه‌گذاران ندارد
جزیره کیش میزبان دهمین دوره بازی های آسیایی ناشنوایان 2024
قوانین دست و پاگیر مناطق آزاد حذف می‌شود
دوشنبه 7 آذر 1401 ، 3 جمادی الاول 1444 ، 28 نوامبر 2022 ، (شماره 4094 ) 1478 دوره جدید
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کیش عنوان کرد :
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

گام اول جزیره کیش

  

گام اول جزیره کیش

گام اول جزیره کیش برای استفاده از ظرفیت های برگزاری جام جهانی 2022 در قطر محکم و خوب برداشته شد. جلسه اخیر مدیرعامل  محترم سازمان منطقه آزاد کیش با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در این خصوص نویدبخش حرکتی خوب و امیدوارکننده در این راستا برای مشارکت و بهره برداری خوب جزیره کیش از فرصت برگزاری جام جهانی 2022 قطر می باشد.

بی شک آنطور که پیش از این نیز اعلام شده بود بحث میزبانی مشترک قطر با کشورهای همجوار در برگزاری مسابقات جام جهانی که قبلا توسط تعدادی از رسانه ها مطرح شده بود کاملا موضوعی منتفی و غیرممکن است چرا که ساز و کار نحوه برگزاری  و شرایط میزبانی و برگزاری این گونه مسابقات از چند سال پیش توسط مجمع جهانی مربوطه تعیین و تصویب شده و حتی در اختیار کشور میزبان نیز نمی باشد که بخواهد در آن تغییری ایجاد کند. در بهترین شرایط بیشترین  استفاده و بهره برداری که کشورهای  همسایه  همچون ایران و بویژه جزیره کیش می تواند از آن داشته باشد ، آماده سازی مقدماتی برای میزبانی ازبرگزاری  اردوهای تدارکاتی و تمرینی تیم های شرکت کننده در این مسابقات است که بعلت تطابق آب و هوایی با کشور میزبان جام جهانی ،بخواهند از امکانات موجود در کشورهای همجوار  استفاده کنند  که حتی در این مورد نیز کشورهای رقیب ما در منطقه کم نیستند و قطعا در این موضوع نیز رقابت هایی با دیگر کشورهای همجوار قطر خواهیم داشت.

در نشست مشترک دکتر مظفری با مهدی تاج از تدوین تفاهم نامه 3 جانبه ای بین فدراسیون فوتبال ایران، قطر و سازمان منطقه آزاد کیش بمنظور استفاده بهینه از ظرفیت های ورزشی جزیره کیش در طول برگزاری مسابقات  جام جهانی 2022 قطر صحبت شده است که اقدامی بسیار ارزشمند و قابل توجه می باشد. اقدام بموقع سازمان منطقه آزاد کیش  در  این راه در شناسایی  و توجه به این فرصت مهم و ارزشمند قابل تقدیر است اما در جهت تحقق آن و استفاده بیشترین بهره لازم از ظرفیت پیش آمده نیاز به اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. ایجاد و اصلاح بسیاری از زیرساخت های ورزشی مورد نیاز در حد استانداردهای بین المللی مورد نیاز پذیرش  و میزبانی از تیم ها و ورزشکاران خارجی چه در حوزه اقامتی و چه امکانات ورزشی اولین موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و در مرحله بعد معرفی و شناسایی امکانات موجود  به تیم های حاضر در جام جهانی 2022 از طریق انجام مکاتبات از طریق فدراسیون های مربوطه و استفاده از ظرفیت های سفارت خانه های ایران در آن کشورها بایستی در دستور کار قرار گیرد و تنها  به تدوین تفاهم نامه با کشور میزبان که خود قطعا دغدغه بزرگ میزبانی از بزرگترین رویداد ورزشی جهان  را خواهد داشت بسنده نشود. ضمن اینکه از موضوع گردش پذیری در ایام برگزاری مسابقات نیز نباید غافل ماند و حوزه گردشگری کیش بسیار می تواند از این فرصت استفاده کند. کشور قطر کشوری کوچک با امکاناتی محدود است و با توجه به طولانی بودن ایام برگزاری مسابقات جام جهانی نمی تواند از جنبه توریستی تماشاگران و مسافران جام جهانی را اغنا کند، به همین جهت برگزاری تورهای مسافرتی کوتاه مدت و برگزاری پروازهایی بین قطر و کیش می تواند کمک بزرگی به استفاده حوزه گردشگری کیش از این فرصت داشته باشد.

جام جهانی قطر فرصت و ظرفیتی بسیار مهم و ارزشمند برای جزیره کیش در هر دو  حوزه ورزش و گردشگری می باشد و با برنامه ریزی درست و ابتکار عمل لازم می شود از این فرصت بهترین بهره برداری را داشت.

در حوزه ورزش قطعا توجه به ساختار ورزش کیش و برخورداری از تشکیلاتی منسجم و قدرتمند که بتواند در این خصوص برنامه ریزی و سیاست گذاری  کند و از اختیارات و اقتدار  لازم برخوردار باشد می تواند نقش مهمی داشته باشد. ارتقا جایگاه ورزش کیش در بدنه تشکیلاتی سازمان که می تواند با حفظ استقلال مؤسسه ورزش همراه باشد در این راه بسیار ضروری و مهم است تا بعدا تصمیم ها و سیاست گذاریها در پیچ و خم های اداری سازمان به مشکل برنخورد و در حوزه فوتبال که هسته اصلی این فعالیت ها هست تشکیلاتی متخصص و قدرتمند که در خدمت منافع جزیره باشد می تواند دست یابی به اهداف مورد نظر را شتابی دوچندان بخشد.

حوزه گردشگری کیش نیز بایستی  در این خصوص برنامه ریزی کند و از هم اکنون  با شناسایی ظرفیت های موجود همکاری بین دو کشور طرح، ایده و برنامه داشته باشد تا زمینه های لازم فراهم گردد و انشالله با تدبیر و تدوین برنامه های لازم «کیش» بتواند از این فرصت بخوبی استفاده و بهره برداری کند.

چنانچه به  ارزش   گام اول که  توسط مدیرعامل سازمان با نشست با رئیس فدراسیون فوتبال کشور محکم برداشته شده است پی برده شود  و گام های بعدی نیز توسط مدیران مجموعه های مختلف سازمان در راستای تأمین منافع جزیره کیش پر قدرت برداشته شود این فرصت می تواند روزهایی طلایی را برای جزیره زیبای کیش بیافریند.

ابراهیم ارزانی

 

 شماره خبر : 90    مشاهده : 322       آرشيو یادداشت سردبیر         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.