مرثیه ای بر فوتبال کیش! پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
جشن فوتبال بومیان در کیش
اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، تعارض قانونی دارد
نصب ۱۵۰ تابلو راهنمای جدید در بلوارهای کیش
مجمع عمومی فدراسیون فوتبال با اکثریت آرا شهاب الدین عزیزی خادم را به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب کرد.
مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
اولین مرحله تزریق واکسن کرونا به کارکنان بهداشت و درمان جزیره کیش آغاز شد.
لزوم همراه داشتن تست منفی کرونا برای مسافران هرمزگان
مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده منطقه آزاد کیش برای تایید به شورای نگهبان رفت
«سرپرست مدیریت توسعه صادرات، امورگمرکی و ارزش افزوده» دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد منصوب شد
خدمات بهداشت حرفه اي تامين سلامت و استفاده بهينه از توان كاري و رفاه كارگران را افزایش میدهد
کارکرد مناطق ویژه اقتصادی در اقتصاد کشور تشریح شد
قاسم وکیلی معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد شد
سومین جشنواره موسیقی کیش در شب ولادت حضرت امیرالمونین علی (ع) با اعلام 8گروه برتر به کارخودپایان داد
شرکت عمران، آب وخدمات کیش بدون هیچگونه مورد عدم انطباق (اعم از کلی و جزئی) موفق به تمدید گواهینامه استانداردISO9001:2015 شد.

  آخرين اخبار
جشن فوتبال بومیان در کیش
اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، تعارض قانونی دارد
نصب ۱۵۰ تابلو راهنمای جدید در بلوارهای کیش
مجمع عمومی فدراسیون فوتبال با اکثریت آرا شهاب الدین عزیزی خادم را به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب کرد.
مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
اولین مرحله تزریق واکسن کرونا به کارکنان بهداشت و درمان جزیره کیش آغاز شد.
دوشنبه 11 اسفند 1399 ، 17 رجب 1442 ، 1 مارچ 2021 ،شماره 3688 ( 1072 دوره جدید) 12 صفحه
لزوم همراه داشتن تست منفی کرونا برای مسافران هرمزگان
مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده منطقه آزاد کیش برای تایید به شورای نگهبان رفت
«سرپرست مدیریت توسعه صادرات، امورگمرکی و ارزش افزوده» دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد منصوب شد
  پربيننده ترين اخبار
سه شنبه 5 اسفند 1399 ، 11 رجب 1442 ، 23 فوریه 2021 ،شماره 3684 ( 1068 دوره جدید)12 صفحه
سرپرست مدیریت گردشگری و میراث فرهنگی و سرپرست مدیریت امور اداری و مالی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد منصوب شدند
چهارمین جشنواره فیلم موج کیش با معرفی آثار برگزیده و تقدیر از هنرمندان منتخب در جزیره کیش به کار خود پایان داد
اجرای طرح جامع توسعه جزیره هندورابی با مشارکت بانک های کشور
هرمزگان میزبان گردشگران نوروزی می‌شود
پیشرفت 75 درصدی پروژه مصلای کیش
هدف شرکت مهندسی آمین نقش آفرینی فعال در توسعه استاندارد کیش است
شنبه 9 اسفند 1399 ، 15 رجب 1442 ، 27 فوریه 2021 ،شماره 3686 ( 1070 دوره جدید) 12 صفحه
داریوش سلیمی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزادکیش :
هشدار مدیربحران و پدافند غیرعامل شرکت عمران ، آب و خدمات کیش به ساختمان های نا ایمن در جزیره کیش
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

مرثیه ای بر فوتبال کیش!

  


مرثیه ای بر فوتبال کیش!

الف - الف

فوتبال کیش این روزها، دوران  ناخوشی را می گذراند. ظرفیت فوق العاده ای که در صورت استفاده درست و برنامه ریزی شده از آن نه تنها می تواندبه ورزش و جوانان خدمت کند که در همه حوزه های کیش می تواند تاثیر گذار باشد و تحول ایجاد کند. متأسفانه امروزه به حال خود رها شده است و فریادرسی ندارد. گویی مدیران ورزش  نیز پس از کش و قوس هاس متعدد از ایجاد تحول در آن نا امید شده اند و آن را به امان خود رها ساخته اند تا تنها چیزی که حاصل آن می شود حسرت و افسوسی است که به خاطر هرز رفتن و هدر رفتن فرصت  ها بر جای بماند و ظلمی که بر حق جوانان شهر و یکی از اصلی ترین سرمایه های جزیره روا داشته می شود.شاید فوتبال این شهر یکی از معدود حوزه هایی باشد که صاحب و متولی درستی ندارد. صاحبان و دلسوزان واقعی این حوزه بنا به دلایل مختلف از آن فاصله گرفته اند و در واقع فوتبال کیش به دست نا مادری افتاده است. «نا مادری» که تنها چیزی که برایش اهمیت ندارد رشد و پیشرفت درست و اصولی فرزندی است که به ناحق به وی سپرده اند!

به هر شکل و شیوه ای بود از حدود 2 سال گذشته مدیریت جدیدی بر فوتبال کیش حاکم گردید .مدیریت که چه عرض کنیم! در شروع  این دوره جدید ،جمع قابل توجهی از پیشکسوتان و علاقمندان فوتبال کیش شادمان از ایجاد تحول و فراهم شدن فضا و شرایطی جدید و مناسب برای فعالیت در حوزه مورد علاقه خود برای خدمت به شهر خود، وارد این عرصه شدند. بطوریکه ظرف چند ماه از سال 97 فعالیت های قابل توجه و تحول شگرفی در سر و سامان دادن به فوتبال داخلی کیش پس از رکود چند ساله  صورت گرفت و فوتبال کیش با سر و سامان بخشیدن به بستر  های داخلی خود در حال پیدا کردن مسیر درست برای دست یابی به موفقیت بود که در میانه راه به بیراهه برده شد. متأسفانه متولیان فوتبال کیش به جای صرف وقت و انرژی و توان خود برای خدمت به فوتبال و جوانان جزیره مسیر بیراهه ای را برگزیدند که نتیجه آن یأس و ناامیدی مجدد اهالی فوتبال جزیره شد.

فوتبال کیش امروزه متأسفانه دستمایه بهره برداریهای نا مناسبی قرار گرفته است و بازیچه افرادی قرار گرفته است که تنها چیزی که برایشان اهمیت ندارد پیشرفت و توسعه فوتبال کیش است. مجموعه فوتبال کیش امروزه خلاصه شده است در کارهای سطحی و سمبلیک و شوهای تبلیغاتی و نمایش و گرفتن عکس برای انتشار در فضاهای مجازی ، به سخره گرفتن ارزش و جایگاه جوانان و پیشکسوتان  دلسوز فوتبال کیش و هدر دادن منابع و منافع جزیره. در مجموع بسان طبل توخالی است که فقط فرصت ها را به هدر می دهد و استعدادها و توانایی ها را می سوزاند !

فوتبال کیش که جایگاه و عملکرد آن در گذشته  آن قدر اهمیت و اعتبار داشت که وزارت ورزش  و جوانان ( سازمان تربیت بدنی وقت)و فدراسیون های مربوطه علیرغم کمی جمعیتو کوچکی منطقه ، بعلت اهمیت، جایگاه و عملکرد درخشان آن ،امتیازی به اندازه یک استان مستقل را برای آن  درنظر گرفت بطوریکه تیم ها و ورزشکاران آن  بدون حضور در مسابقات زیر گروه استانی می توانند مستقیماً وارد رقابت های قهرمانی کشور شوند. اما از این امتیاز در حوزه فوتبال  تاکنون چقدر درست استفاده شده است؟ سال هاست هر سال تیمی از کیش وارد مسابقات دسته سوم باشگاههای کشور می شود ولی چند بار این کار درست مدیریت شده و از این ظرفیت استثنایی درست استفاده شده است؟ در اغلب سال ها نمایندگان کیش یا ناکام مانده اند یا در میانه راه از به انتها رساندن مسابقات عاجز شده اند ! سال گذشته تیمی که بدرستی در جریان مسابقات داخلی قهرمان شده بود وارد عرصه این مسابقات شد ولی دریغ از یک ریال کمک مالی یا یک گام کمک و حمایت  معنوی!

در همین امسال  به معدود اعزام های نمایشی  که به مسابقات کشوری در رده های مختلف  سنی شده است توجه شود اعزام به مسابقات کشوری بدون برگزاری مسابقات داخلی و شرکت تیم برگزیده در رقابت های انتخابی! در صورتی که هدف اصلی از چنین اعزام هایی  اول بستر سازی و رشد و توسعه فوتبال  داخلی می باشد و ایجاد انگیزه رقابتی برای جوانان و نوجوانان  و محک خوردن جدی تیم برگزیده در رقابت های داخلی و تدارکاتی و گسترش و توسعه این رشته ورزشی در داخل !. نه انتخاب تیم ها از درون مدارس فوتبال!

تاریخ فوتبال کیش نشان می دهد 28 سال پیش این جزیره همپا با بسیاری از استانهای ایران گرچه در زمین های خاکی اما بدرستی مسابقات «لیگ» داشته است و این را مقایسه نمایید با  بازیها یی که در سال جاری در این ماههای پایانی سال با نام «لیگ» در جزیره در حال برگزاری است. شاید بتوان بزرگترین هنر متولیان امروز  فوتبال جزیره را آوردن تیمی ازارمک  (روستایی در بخش مرکزی  بندر لنگه) جهت شرکت در مسابقات قهرمانی کیش عنوان کرد! معلوم نیست هدف از شرکت دادن یک تیم روستایی از منطقه ای دیگر در مسابقات مثلاً قهرمانی یک شهر دیگر چیست؟!

آیا اصولاً آقایان معنی  مسابقات «لیگ» و مسابقات قهرمانی یک شهر را می دانند؟!!

بعضی از حوزه های فوتبال متاسفانه فقط دکان و منبع در آمدی شده است که بطور انحصاری و با رانت در اختیار برخی قرار گرفته است تا در مواقع مورد نیاز برای عملیات تخریبی گوش به فرمان باشند و جان به فدای حفظ قدرت  آقایان کنند! و به روش نهادینه شده خود آقایان  بر همه بتازند....!

فوتبال کیش امروزه متأسفانه به جای اینکه برنامه و مدیرداشته باشد به مثابه توپی  سرگردان و رها شده و بی صاحبیاست که هرکسی به فراخور حال خود ضربه ای به آن وارد می کند و شده است محل جولان و فرصت سوزی  کسانی که تنها چیزی که برایشان اهمیت ندارد پیشرفت و موفقیت فوتبال کیش و استفاده درست  از ظرفیت های آن برای کمک به فوتبال کشور است.

فقط بعنوان  یک نمونه ، به  فرصت امسال آماده سازی تیم های لیگ برتر چه قبل از شروع فصل و چه تعطیلات میان فصل را در نظر بگیریم ، کدام باشگاه و تیم صاحب نام برای اردوی آماده سازی در حالی که بهترین امکانات اقامتی و ورزشی را در کیش در اختیار داشتیم به کیش آورده شد؟! . آیا این چیزی جز بی کفایتی ما در برنامه ریزی است؟!در این یکی دو سال کدام کار بزرگ و کدام جام بزرگ فوتبال  که در حدشان و  نام کیش باشد با همه ابزار و امکانات و ظرفیت هایی که در اختیار داشتیم انجام شد؟

فوتبال کیش امروز متاسفانه اسیر کسانی شده است که شیفته نام و قدرت هستند ،متولیانی که مدیریت اسمی شان بر فوتبال کیش جواز ورود و رفت و آمدشان به ساختمان فدراسیون فوتبال است و دلخوش به عضویت در  مجمع فدراسیون و صاحب رأی بودن از برکت سر فوتبال کیش! تا بواسطه آن از کانال کیش در تهران و فوتبال ایران خودنمایی کنند  و جا پایی برای خود دست و پا کنند.....

وکاش به اندازه  بخش اندکی از بهره برداری های خود، اندک انگیزه ای هم  برای کمک به فوتبال این جزیره داشتند!

مانده ایم این آقایان چرا توانایی ها و استعدادها و هنر  خود را در فوتبال تهران عرضه نمی دارند و دو دستی به فوتبال کیش چسبیده اند ؟!کسانی  که پیشکسوتان و دلسوزان واقعی فوتبال این شهر را با کثیف ترین و ناجوانمردانه ترین شیوه ها از صحنه دور ساختند تا  بهتر بتوانند فوتبال کیش را عرصه جولان بی اخلاقی های خود قرار دهند !

باید تأسف خورد بر این فوتبال که به جای خدمت به جوانان و کشور محل بهره برداری و فرصت سوزی  برخی فرصت طلبان شده  است تا با تمسخر کیش و کیشی ها این برگ برنده برند کیش و اعتبار فوتبال کیش را در جهت خواسته های خود خرج کنند.

فقط می شود حسرت خورد استعدادها و فرصت هایی که در این بین تلف می شوند و نادیده گرفته می شوند و این زمان است که آنها را می سوزاند و از حق طبیعی خود محروم میدارد.

فوتبالی که در مقاطعی با نام هایی بزرگ از  فوتبال ایران همراهی می کرد و باشگاههای بزرگ فوتبال کشور را به چالش می کشید امروزه در حوزه داخلی و درونی خود درمانده شده است و در جزئی ترین امورات داخلی خود سرافکنده است !

جزیره کیش قرار بود نه تنها در فوتبال منطقه نه تنها در فوتبال ایران که در حوزه بین الملل حرف هایی برای گفتن داشته باشد و عامل رونق و شکوفایی کیش در حوزه های اقتصادی ، گردشگری ، سرمایه گذاری و ... باشد اما امروزه کجا ایستاده است؟

متولیان امروزه کیش پاسخ دهند در مدت مسئولیت خود چه عملکرد مثبتی داشته اند؟ چه آورده ای برای فوتبال و ورزش جزیره داشته اند؟ چه کرده اند و البته بگویند چقدر فرصت و زمان را سوزانده اند و چقدر در این فرصت استعداد ها و ظرفیت ها را تلف کرده اند.

فقط می توان و می شود افسوس و تأسف خورد بر حال این فوتبال و گفت حیف! حیف از فوتبال کیش و فرصت هایی که از دست میرود، شاید امروز فقط بتوان مرثیه ای بر آن خواند وقتی فریادرسی ندارد!

 شماره خبر : 221    مشاهده : 155       آرشيو یادداشت سردبیر         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.