آقای رئیس فقط یکسال وقت دارید....! پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
جشن فوتبال بومیان در کیش
اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، تعارض قانونی دارد
نصب ۱۵۰ تابلو راهنمای جدید در بلوارهای کیش
مجمع عمومی فدراسیون فوتبال با اکثریت آرا شهاب الدین عزیزی خادم را به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب کرد.
مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
اولین مرحله تزریق واکسن کرونا به کارکنان بهداشت و درمان جزیره کیش آغاز شد.
لزوم همراه داشتن تست منفی کرونا برای مسافران هرمزگان
مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده منطقه آزاد کیش برای تایید به شورای نگهبان رفت
«سرپرست مدیریت توسعه صادرات، امورگمرکی و ارزش افزوده» دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد منصوب شد
خدمات بهداشت حرفه اي تامين سلامت و استفاده بهينه از توان كاري و رفاه كارگران را افزایش میدهد
کارکرد مناطق ویژه اقتصادی در اقتصاد کشور تشریح شد
قاسم وکیلی معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد شد
سومین جشنواره موسیقی کیش در شب ولادت حضرت امیرالمونین علی (ع) با اعلام 8گروه برتر به کارخودپایان داد
شرکت عمران، آب وخدمات کیش بدون هیچگونه مورد عدم انطباق (اعم از کلی و جزئی) موفق به تمدید گواهینامه استانداردISO9001:2015 شد.

  آخرين اخبار
جشن فوتبال بومیان در کیش
اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، تعارض قانونی دارد
نصب ۱۵۰ تابلو راهنمای جدید در بلوارهای کیش
مجمع عمومی فدراسیون فوتبال با اکثریت آرا شهاب الدین عزیزی خادم را به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب کرد.
مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
اولین مرحله تزریق واکسن کرونا به کارکنان بهداشت و درمان جزیره کیش آغاز شد.
دوشنبه 11 اسفند 1399 ، 17 رجب 1442 ، 1 مارچ 2021 ،شماره 3688 ( 1072 دوره جدید) 12 صفحه
لزوم همراه داشتن تست منفی کرونا برای مسافران هرمزگان
مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده منطقه آزاد کیش برای تایید به شورای نگهبان رفت
«سرپرست مدیریت توسعه صادرات، امورگمرکی و ارزش افزوده» دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد منصوب شد
  پربيننده ترين اخبار
سه شنبه 5 اسفند 1399 ، 11 رجب 1442 ، 23 فوریه 2021 ،شماره 3684 ( 1068 دوره جدید)12 صفحه
سرپرست مدیریت گردشگری و میراث فرهنگی و سرپرست مدیریت امور اداری و مالی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد منصوب شدند
چهارمین جشنواره فیلم موج کیش با معرفی آثار برگزیده و تقدیر از هنرمندان منتخب در جزیره کیش به کار خود پایان داد
اجرای طرح جامع توسعه جزیره هندورابی با مشارکت بانک های کشور
هرمزگان میزبان گردشگران نوروزی می‌شود
پیشرفت 75 درصدی پروژه مصلای کیش
هدف شرکت مهندسی آمین نقش آفرینی فعال در توسعه استاندارد کیش است
شنبه 9 اسفند 1399 ، 15 رجب 1442 ، 27 فوریه 2021 ،شماره 3686 ( 1070 دوره جدید) 12 صفحه
داریوش سلیمی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزادکیش :
هشدار مدیربحران و پدافند غیرعامل شرکت عمران ، آب و خدمات کیش به ساختمان های نا ایمن در جزیره کیش
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

سخنی با رئیس جدید شورای شهر کیش
آقای رئیس فقط یکسال وقت دارید....!

اخیراً انتخابات آخرین دوره سالیانه از پنجمین دوره فعالیت شورای شهر کیش برگزار شد و این بار محمد طاهری یکی دیگر از اعضاء شورای شهر کیش بر کرسی ریاست شورا نشستند. پیش از این در این دوره عبدالنبی شرفی و ایرج شرف زاده این مسئولیت را بر عهده داشتند و حالا در آخرین سال فعالیت شورای شهر در دوره پنجم ، این مسئولیت به عهده محمد طاهری میرسد

  

    الف – الف

اخیراً انتخابات آخرین دوره سالیانه از پنجمین دوره فعالیت شورای شهر کیش برگزار شد و این بار محمد طاهری یکی دیگر  از اعضاء شورای شهر کیش بر کرسی ریاست شورا نشستند. پیش از این در این دوره عبدالنبی شرفی و ایرج شرف زاده این مسئولیت را بر عهده داشتند و حالا در آخرین سال فعالیت شورای شهر در دوره پنجم، این مسئولیت به عهده محمد طاهری میرسد. مردی از شرق هرمزگان که در جزیره کیش به پشتوانه حمایت بخش قابل توجهی از جمعیت ساکن در کیش وارد شورای شهر شد و حالا در آخرین سال فعالیت شورای پنجم بر کرسی ریاست تکیه می زند. باتوجه به اهمیت و جایگاه مهم شورای شهر سخنانی کوتاه را با رئیس جدید این شورا در میان میگذاریم.

جدا از همه تعارفات  مرسوم و معمول و عناوین و القاب گوناگون و مختلف که درباره نقش و جایگاه شوراها گفته می شود، شاید مهم ترین خصوصیت و ویژگی شورا  را بتوان پشتوانه اجتماعی و مردمی آن عنوان کرد  و نقشی است که این شورا در افزایش یا کاهش اعتماد اجتماعی مردم نسبت به دولت ها می تواند داشته باشد. شوراها در واقع منتخب و برشی از خواسته های مردم یک شهر هستند  برای دست یابی به یک زندگی بهتر.

شوراها و اعضا آن  باید بتوانند با استفاده از قدرتی که در نتیجه اعتماد و رای مردم بدست می آورند در حوزه های مختلف برای آنها چانه زنی و رایزنی کنند، مشکلات آنها را حل کنند و در راه دست یابی شهروندان به یک زندگی بهتر  و آسایش بیشتر  عمل کنند.

اینکه کلاً در سیستم مدیریتی  کشور ما این شوراها چقدر موفق بوده اند و چقدر توانسته اند به اهداف و آرمان های خود دست پیدا کنند یک طرف قضیه، جایگاه و میزان  مقبولیت  و وجاهت شوراها در سازمان های مناطق آزاد که خود شکل دیگری از اداره جامعه را نسبت به سرزمین اصلی تجربه می کنند طرف دوم موضوع.

اما آنچه  مهم است  توجه به این نکته است که مردم و شهروندان فارغ از این تقسیم بندی های وظایف و مسئولیت ها در سرزمین اصلی و مناطق آزاد و میزان تعاملات و مغایرت ها، آنچه از شوراها انتظار دارند گام برداشتن و حرکت در جهت تامین رفاه و آسایش بهتر و بیشتر آنان  و تعالی جامعه ای است که در آن زندگی می کنند . در جزیره کیش شورا چقدر در این راه گام برداشته و چقدر موفق بوده است. چند درصد از مشکلات و نیازها و خواسته های مردم در اثر پیگیری و رصد شدن توسط شورای شهر حل شده و به سرانجام و نتیجه مطلوب رسیده است. اینکه شورای شهر تا چه حد توسط سازمان منطقه آزاد کیش به رسمیت گرفته شود و در تصمیم گیری ها و سیاست گذاریها  بازی داده شود را مردم کاری ندارند. همین موضوع هم اگر قوی یا ضعیف هست یکی ازاصلی ترین  وظایف شورای شهر هست که آن را حل کند .چون مردمی که رای داده اند و گروهی را انتخاب کرده اند ، متقابلاً انتظار دارند  به همین پشتوانه و قدرتی که از آن ناشی می شود خواسته ها و مشکلات شان  توسط شورای شهر حل و فصل شود. اینکه  بخواهد همه فعالیت های شورا در چند سال گذشته بسنده شود به  شرکت مداوم و مستمر در جلسات و مراسم ها و نشست ها و یا موارد متعددی از طرح و پیگیری های  بدون نتیجه ، دردی از مردم را دوا نمی کند. مردم می خواهند بدانند شورای شهر در این 3 سال مسئولیت خود چکار کرده است. کدام کار اساسی را استارت زده و به سرانجام رسانده ،کدام امتیاز و مصوبه را از ظرفیت های ملی و کشوری و منطقه ای برای حل مشکلات آنها و رفاه بیشتر توانسته است بگیرد.

جناب آقای طاهری ! رئیس محترم شورای شهر کیش

شما در این مسئولیت در آخرین سال فعالیت شورا وظیفه سنگینی را بر عهده دارید. شاید جمع بندی همه فعالیت های شورا در این دوره 4 ساله را بتوان در این سال پایانی این دوره محاسبه کرد. اینکه شورا چه کرده است و چه گامی برای حل مشکلات مردم برداشته است؟ آیا اعضا  شورا که منتخبی  از آراء و خواسته های مردمی هستند  نیزهمانند بسیاری از دیگران مدیران انتصابی بسیاری از دستگاهها و شرکت ها، در این مدت  غرق در جلسات و نشست ها و مراسم ها شده اند و به همین اندازه بسنده و اکتفا کرده اند ! یا نه کار های اساسی و اصولی انجام داده اند که بشود از آن بعنوان آثار ماندگار عملکرد شورای شهر یاد کرد ؟ آقای طاهری! شورای شهر اگر قرار است نمایشی و سمبولیک باشد فقط برای شرکت در جلسات و پر کردن یکی از صندلی  های  جلسات و نشست ها و نتواند زبان گویای خواسته های مردمی باشد چه سود از بودن آن؟! شورای شهر چقدر توانسته است در رایزنی و گفتگو با مدیران ارشد جزیره ، استان و کشور در سیاست گذاریها و تصمیم گیریهای کلان نقش داشته باشد و خدمت کند ؟!

جناب آقای طاهری!

مردم انتظار و توقع دارند شورای شهر که برخاسته از خواسته ها و آراء مردمی است به همه حوزه ها ورود کند. به حوزه صنعت، به حوزه سرمایه گذاری، اقتصادی، تجاری، فرهنگی، آموزشی، ورزشی، فوتبال، صیادان، کارگران و ... شورای شهر در این مدت در این حوزه ها چه کرده است و چقدر مفید بوده است. تاکنون چه مشکلی از بومیان و صیادان و ماهیگیران را حل کرده است. برای ورزشکاران و جوانان چه کرده است. در مورد حل مشکل اشتغال جوانان تحصیلکرده  جزیره چقدر مفید بوده است. برای رفاه و حل مشکلات کارگران جزیره و ساکنین کمپ سحر چه کرده است. کدام امکانات رفاهی به پشتوانه تلاش ها  و پیگیری های شورای شهر در جزیره فراهم آمده است. کدام  پروژه، اماکن، کارخانه ، سرمایه گذار بوده است که به پشتوانه اقدامات و پیگیری ها و رایزنی های شورای شهر در جزیره جذب و  اجرایی و عملی شده است و...

جناب آقای طاهری! بازدید و حضور در جلسات و نشست ها خوب است ولی به تنهایی کافی نیست.! چه برداشتی تاکنون از این حضورها و جلسات و نشست ها داشته اید  و چقدر در این نشست ها از گرفتاریها و مشکلات  و دغدغه های مردم سخن گفته شده است و چه تاثیر مثبتی در حل مشکلات و معضلات جزیره داشته است؟

جناب آقای طاهری

فقط یک سال وقت دارید این یکسال هم مثل چشم بهم زدن تمام می شود پیشنهاد ما این است همه نکرده های شورای شهر را در این مدت یکساله انجام دهید و کارنامه خوبی را از این دوره فعالیت شورای شهر برجای بگذارید.

آقای طاهری

امروز شما مسئول هستید. شما حقوق دان هستید ! شما مسئول نگه داری و  امانت داری از آراء مردمو حفظ این اعتماد عمومی هستید . مردمی که با شور و اشتیاق پای صندوق های رای آمدند و به شما و دیگر اعضاء رای دادند. امروز اعلام کنید در این سه سال چه اقداماتی توسط شورا انجام شده است  و در یکسال باقی مانده می خواهید چه کنید. جناب آقای طاهری اعلام کنید تا اعتماد اجتماعی تقویت شود و محترم نگه داشته شود.

آقای طاهری

سرمایه اجتماعی شورای شهر را حفظ کنید و تقویت کنید این بهترین پشتوانه برای فعالیت و ادامه  کار شورای شهر در سال های آتی خواهد بود.

آقای رئیس!

از همین امروز عزم تان را جزم کنید چند پروژه و نیاز واقعی شهر را شناسایی کنید و از طریق دستگاههای مربوطه پیگیری و به سرانجام  و بهره برداری برسانید تا چند اثر و کار ماندگار در کارنامه شورای شهرکیش در این دوره  برای همیشه بیادگار بماند.

آقای رئیس!

منتظر اقدام عملی تان در یکسال باقیمانده دوره شورای شهر هستیم

 

 شماره خبر : 782    مشاهده : 140       آرشيو یادداشت سردبیر         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.