مواظبت لازم است پارلمان زنان؛ به بیراهه نرود......! پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
افتتاح بخش مولکولی یک آزمایشگاه تخصصی در کیش
پرونده ثبت ۱۴ اثر تاریخی و فرهنگی کیش تشکیل شد
بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد کیش دو بال توسعه کیش هستند
ارائه خدمات ویژه ملکی به بومیان کیش
پیست گردشگری موتور سیکلت در کیش در طرح ساماندهی سواحل کیش دیده شده است
رئیس جمهور شخصا
منطقه آزاد کیش از ظرفیت ایجاد کمپ های ورزشی استقبال می کند
مناطق آزاد جذابیتی برای سرمایه‌گذاران ندارد
برگزاری نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در فرودگاه کیش
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کیش عنوان کرد :
بازارچه هفتگی مهنورا میزبان بانوان هنرمند جزیره کیش
اعلام نگرانی مجمع توسعه و نوآوری کیش از ایجاد بدعت های جدید در مناطق آزاد
سازمان و بخش خصوصی باید چشم انداز چند سال آینده کیش را در نظر بگیرند
مسیر جدید حد فاصل میدان پرواز تا شهرک مسکونی رُز و دهکده ساحلی خلیج فارس به بهره برداری رسید.

  آخرين اخبار
افتتاح بخش مولکولی یک آزمایشگاه تخصصی در کیش
پرونده ثبت ۱۴ اثر تاریخی و فرهنگی کیش تشکیل شد
بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد کیش دو بال توسعه کیش هستند
ارائه خدمات ویژه ملکی به بومیان کیش
شنبه 12 آذر 1401 ، 8 جمادی الاول 1444 ، 3 دسامبر 2022 ، (شماره 4098 ) 1482 دوره جدید
پیست گردشگری موتور سیکلت در کیش در طرح ساماندهی سواحل کیش دیده شده است
رئیس جمهور شخصا
پنجشنبه 10آذر 6،1401جمادی الاول 1444 ، 1دسامبر 2022 ، شماره 4097 (1481دوره جدید)
منطقه آزاد کیش از ظرفیت ایجاد کمپ های ورزشی استقبال می کند
مناطق آزاد جذابیتی برای سرمایه‌گذاران ندارد
  پربيننده ترين اخبار
پنجشنبه 10آذر 6،1401جمادی الاول 1444 ، 1دسامبر 2022 ، شماره 4097 (1481دوره جدید)
سه شنبه 8 آذر 1401 ، 4 جمادی الاول 1444 ، 29 نوامبر 2022 ، (شماره 4095 ) 1479 دوره جدید
یکشنبه 6 آذر 1401 ، 2 جمادی الاول 1444 ، 27 نوامبر 2022 ، (شماره 4093 ) 1477 دوره جدید
رسالت ما این است که مناطق آزاد را به بهشت سرمایه گذاران تبدیل کنیم
سادات نجفی مدیر عامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش عنوان کرد:
مناطق آزاد جذابیتی برای سرمایه‌گذاران ندارد
جزیره کیش میزبان دهمین دوره بازی های آسیایی ناشنوایان 2024
قوانین دست و پاگیر مناطق آزاد حذف می‌شود
دوشنبه 7 آذر 1401 ، 3 جمادی الاول 1444 ، 28 نوامبر 2022 ، (شماره 4094 ) 1478 دوره جدید
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کیش عنوان کرد :
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

مواظبت لازم است پارلمان زنان؛ به بیراهه نرود......!

  

مواظبت لازم است

پارلمان زنان؛ به بیراهه  نرود......!


خبرهای شنیده شده حاکی از آن است که اولین جلسه بررسی پیش نویس شیوه نامه مجمع مشورتی بانوان در کیش وبه تعبیر مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش؛ پارلمان زنان کیش با حضور برخی نفرات  برگزیده توسط  معاونت اجتماعی  و فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش  در حالی  برگزارشد  که بررسی اجمالی  مدعوین حاضر در این جلسه ، القای نگرشی خاص را در ایجاد چنین تشکیلاتی ایجاد  می کند. موضوعی که یقین داریم به هیچ وجه  نمی تواند مورد نظر مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش بعنوان طراح اصلی این موضوع باشد .

موضوع تشکیل پارلمان زنان کیش به عنوان شورایی متشکل از بانوان فعال و علاقمند که بتوانند در کنار سازمان نقش تکمیلی و سازنده در سیاستگذاری ها و حوزه  های اجرایی  کیش داشته باشند ، پس از طرح موضوع  توسط مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش مورد استقبال گسترده جامعه زنان کیش قرار گرفت. همانطور که از نام پارلمان پیداست؛ این تشکل مجمعی است که در ذات خود محلی برای گفت وگو و تبادل نظر میان نمایندگان گروههای مختلف اجتماعی است. طرح ها و ایده های خلاقانه در این نوع از تشکل به آراء نمایندگان گروهها و تفکرات و صنوف  مختلفی که در پارلمان حضور دارند می رسد و در نهایت با تبادل و تجمیع نظرات، طرحی تایید و یا رد می شود و می تواند در سیاست گذاریهای کلان منطقه آزاد کیش  نه صرفا فقط در حوزه مربوط به بانوان که در گستره ای بسیار کلی تر  ایفا نقش کند.

در برگزاری اولین جلسه بررسی پیش نویس شیوه نامه مجمع مشورتی بانوان در کیش که  تجربه نشان داده است ،  معمولا مدعوین اولیه  به عنوان هسته اولیه و مرکزی مسیر را تا انتها ادامه خواهند داد  ، حداقل انتظار و توقع جامعه زنان کیش این بود که از طیف های مختلفی چون اهالی فرهنگ و هنر، نویسندگان، پزشکان ، ورزشکاران ، اساتید دانشگاه ،بانوان پیشکسوت در عرصه کار و فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی و ... و....با توجه به گستردگی و حجم فعالیت آنان در کیش نیز استفاده می شد و حضور نمایندگان تمامی  تفکرات ، ایده ها و دیدگاههای موجود  به صورت فراگیر حداقل شروع این حرکت باشد. وجود چنین هسته مرکزی قوی و مقتدر با حضور دیدگاهها  و تفکرات مختلف می تواند در ادامه راه گامهای محکم تر و پرقدرت تری  بردارد وقطعا  در عین حال حضور تنها صاحبان یک گروه و نگرش خاص نمی تواند اهدافی را که  بصورت کلان در تشکیل پارلمان زنان مورد نظر سازمان منطقه آزاد کیش است ، را  به پیش ببرد.

هر چند هنوز از کم و کیف مباحث مطرح شده در این جلسه اطلاعی در دست نیست اما جامعه زنان کیش انتظار دارند برآیند این جلسات در درجه اول به اطلاع افکار عمومی برسد و نحوه انتخاب  و گزینش اعضای این مجمع مشورتی اعلام شود و در گام بعدی با اعلام عمومی و فراخون توسط معاونت اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش که مسئولیت ایجاد این تشکل را بر عهده دارد،  بانوان فعال و علاقمند در  حوزه های مختلف اعلام آمادگی کنند و در نهایت نمایندگانی که مورد تایید طیف گسترده زنان جزیره اند به پارلمان راه یابند و بتوانند با تشکیل کمیسیون های مختلف در کنار کمیسیون های سازمان  منطقه آزاد کیش نقش آفرینی کنند.

حیف است که چنین ایده بکری که شور و نشاط خاصی را در میان بانوان جزیره ایجاد کرده است با اعمال سلیقه هایی  خاص و بدون توجه به کیفیت لازم به مقصد مورد نظر نرسد و مانند برخی  تشکلات دیگر به سرانجام خوبی دست پیدا نکند.

حوزه ای از  سازمان منطقه آزاد کیش که امروز  در حال  فراهم نمودن سازو کاراجرایی شکل گیری این پارلمان می باشد ، پیش از این مسولیت  فراهم ساختن سازوکار اجرایی برگزاری یک تشکیلات صنفی دیگر را که  اتفاقا آن هم به دستور مدیر عامل وقت سازمان منطقه آزاد کیش  در جهت کمک و ارتقا کیفی یکی از صنوف فعال در کیش صورت گرفته بود ، برعهده داشت که متاسفانه تجربه موفقی نبود، امید است این بار روند مناسب تری   در حوزه  راه اندازی پارلمان زنان در پیش گرفته شود  و مسیر به شکلی تدوین شود که هدف متعالی آن چیزی که مدنظر اهداف عالی سازمان منطقه آزاد کیش هست هدایت شود. به همین خاطر شیوه های اجرایی شکل گیری این پارلمان نیاز به مواظبت بهترو بیشتری  دارد  تا به بیراهه نرود. بتواند گستره همه بانوان فعال و ساکن در جزیره کیش با همه نگرش های مقبول در چارچوب جامعه را فراگیرد و جدا از خط بندیهای رایج و مرسوم ،کاری نو  در جزیره زیبای کیش خلق شود. کاری که بشود با سرافرازی نمونه های آن را در کشور  هم پیاده کرد و از آن بعنوان یک تجربه موفق در جزیره کیش الگو برداری کرد.

 ابراهیم ارزانی

 

 شماره خبر : 32    مشاهده : 342       آرشيو یادداشت سردبیر         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.