نسلی پر از استعدادهای درخشان و نیازمند حمایت... پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  
  خبرهای برگزيده
بدون هیچ وقفه و تعلل، با روحیه و توان همیشگی به کار خود ادامه دهید
پیام تسلیت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای شهادت رئیس جمهور
طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان: منتخب بعدی برای ۴ سال رئیس‌جمهور کشور خواهد بود
پیشنهاد مادام العمر کردن معافیت‌های مناطق آزاد
تمدید و بلند مدت کردن قراردادهای بهره برداری مهم ترین مطالبه رستوران ها و مراکز پذیرایی کیش
نشست ملی مدیران روابط عمومی و امور بین‌الملل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد
«روابط عمومی‌»ها، نهادی تصمیم‌ساز و مشاورانی مطلع هستند
کارگروه گردشگری دوچرخه تشکیل شد
رامتین روشن باردیگر مدیرعامل جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کیش شد
انسجام، همکاری، تعامل و هماهنگی بخش خصوصی و دولتی، رونق گردشگری را به ارمغان می آورد
تاکید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بر حمایت از مشاغل بومیان در مناطق آزاد کشور
کمبود شیر خشک در کیش نداریم
تمامی جایگاه‌های سوخت در کیش فعال است
توانمندی شیلاتی مناطق آزاد برای تحقق شعار سال

  آخرين اخبار
سه شنبه 1 خرداد 1403 ، 12 ذی القعده 1445 ، 21 می 2024 ، شماره 4469 (1853) دوره جدید
بدون هیچ وقفه و تعلل، با روحیه و توان همیشگی به کار خود ادامه دهید
پیام تسلیت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای شهادت رئیس جمهور
طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان: منتخب بعدی برای ۴ سال رئیس‌جمهور کشور خواهد بود
دوشنبه 31 اردیبهشت 1403 ، 11 ذی القعده 1445 ، 20 می 2024 ، شماره 4468 (1852)دوره جدید
پیشنهاد مادام العمر کردن معافیت‌های مناطق آزاد
تمدید و بلند مدت کردن قراردادهای بهره برداری مهم ترین مطالبه رستوران ها و مراکز پذیرایی کیش
نشست ملی مدیران روابط عمومی و امور بین‌الملل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد
«روابط عمومی‌»ها، نهادی تصمیم‌ساز و مشاورانی مطلع هستند
کارگروه گردشگری دوچرخه تشکیل شد
  پربيننده ترين اخبار
بازدید از آثار ملی کیش در روز جهانی موزه و میراث فرهنگی
سه شنبه 25 اردیبهشت 1403 ، 5 ذی القعده 1445 ، 14 می 2024 ، شماره 4463 (1847 دوره جدید)
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403 ، 6 ذی القعده 1445 ، 15 می 2024 ، شماره 4464 (1848 دوره جدید)
شهر جدید آفتاب با کارکرد گردشگری و پشتیبانی جزیره کیش ایجاد خواهد شد
حضور 10 شرکت دانش‌بنیان هرمزگان در رویداد بین‌المللی همتایابی «اقتصاد دریامحور»
بروکراسی مناطق آزاد مانع رشد و توسعه این مناطق است
رامتین روشن باردیگر مدیرعامل جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کیش شد
جزیره کیش میزبان جشنواره بین‌المللی گردشگری با محوریت هتل‌داری
خلقِ زبان حماسه، هدیه فردوسی به ایرانیان بود
یکشنبه 30 اردیبهشت 1403 ، 10 ذی القعده 1445 ، 19 می 2024 ، شماره 4467 (1851 دوره جدید)
صدور مجوز پرواز جایروکوپترهای کیش به جزایر و بنادر مجاور
برگزاری باشکوه شب فردوسی در میکا مال کیش
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

پای صحبت امیرحسین؛ استعدادی در حوزه موسیقی جزیره کیش؛
نسلی پر از استعدادهای درخشان و نیازمند حمایت...

اگر حوالی ظهر به لابی هتل سورینت صدف یا به بازار دامون کیش سری بزنید نوجوانی را خواهید دید که با مهارت تمام با پیانو هنرنمایی می کند و آوای هنرش خاطرات زیبایی را برای گردشگران به یادگار می گذارد. امیرحسین محرمی فرد 15 ساله، استعدادی است که کشف و پرورش داده شد؛ کم نیستند نوجوانانی مانند او که دارای استعدادهای درخشان هستند و متاسفانه مجالی برای ظهور و بروز ندارند....

  


نسلی که امروز با آن روبرو هستیم نسلی هوشمند و سرشار از استعداد است. نسلی که به گواه بسیاری از کارشناسان و روانشناسان محدودیتی برایشان متصور نیست و آمده اند تا آینده را از آن خود کنند و لزوم پرورش این نسل تنها حمایت و ایجاد انگیزه برای آن ها است. کشف استعداد در نسلی که با آن روبرو هستیم در مرحله اول به عهده خانواده، پرورش آن بر عهده سیستم آموزشی و پیگیری و به بار نشستن آن محصول همکاری بخش هایی است که هر کدام مسئولیتی بر عهده دارند.

مهارت پرورش استعداد و تبدیل آن به یک توانمندی، کاری دشوار و زمان‌بر است که ابتدا بر عهده شخص خواهد بود و  تلاش برای جنگیدن در چند جبهه در میدان پرورش استعدادها علاوه بر حلاوت و شیرینی آن می تواند خسته کننده نیز باشد. کارشناسان معتقدند کشف و پرورش استعداد در یک موضوع خاص می تواند نتایج بهتری را در بر داشته باشد تا چندین موضوع  پس برای کشف استعداد لازم است هر فرد ابتدا به درون و غریزه خود نگاهی داشته باشد. مهارت پرورش استعداد نیز همانند نور خورشید برای رشد استعداد لازم و ضروری است. بدون این مهارت، درختی پربار در زندگی خود نخواهیم داشت.

با این مقدمه باید گفت برای داشتن جامعه‌ای پویا و خلاق بایستی در کشف استعداد و پرورش آن کوشا باشیم. امروزه در تمامی کشورهای پیشرفته دنیا، مقوله‌ کشف و پرورش استعدادها برای بهتر شدن نظام جامعه، امری بسیار مهم است و  مهارت پرورش استعداد از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین امروزی است.

باید توجه داشت که استعدادیابی فرایندی نیست که نقطه آغاز یا پایانی داشته باشد. اگر چه ما معمولاً استعدادیابی را دغدغه والدین برای فرزندان می‌دانیم، اما استعدادیابی باید دغدغه‌  همه ما در طول زندگی باشد. همانطور که توانمندی‌های فیزیکی ما به مرور زمان و در شرایط متفاوت رشد می‌کنند، ترکیب می‌شوند، تضعیف می‌شوند و یا از بین می‌روند، هر یک از ما نیز سبدی از استعدادها داریم که در طول زمان، تغییر می‌کنند. شاید قبلاً فرصتی برای بروز آن‌ها نبوده باشد و اخیراً این شرایط ایجاد شده باشد.

چه بسیار استعدادهای که به علت برنامه‌ریزی نامناسب یا عدم مدیریت زمان و انرژی، به توانمندی تبدیل نشده‌اند و حتی، چه توانمندی هایی که با فشار، تحمل و تمرین، به دست می آیند اما آن استعداد در زمینه فعالیت، چندان کارآمد نیست .

در نوشتار پیش رو به سراغ نوجوانی از کیش رفته ایم که توانسته است در آستانه 15 سالگی در زمینه موسیقی خوش بدرخشد. امیرحسین محرمی فرد که کلاس دهمی و دارنده گواهینامه علمی مسابقات آزاد دانش آموزی رباتیک دانشگاه تهران است و دوسال متوالی هم در استان هرمزگان و جزیره کیش نفر اول در این رشته شده، این روزها با مهارت فراوان و حتی بدون مربی، در جزیره کیش پیانو می نوازد.

امیر حسین آنطور که خود می گوید از کودکی  به پیانو علاقمند شد و با تشویق و حمایت های  مادرش از حدود 4 سال پیش و بدون استاد علاقمندی اش را پیگیری کرد و تنها با گوش دادن به نت ها آهنگ می نوازد.

امیر حسین که غیر از پیانو به نواختن  ملودیکا و آکاردئون مسلط است؛ می گوید: تنها کافیست آهنگی را گوش کنم و بعد از آن به سرعت می توانم نت های آن را بنوازم.

هتل سورینت صدف و بازار دامون در جزیره کیش مکان هایی هستند که امیر حسین با حمایت مدیران آن هنرنمایی می کند و به گفته او برای مسافران بسیار جالب است. وی که سابقه نواختن در هتل سورینت مریم را نیز دارد، می گوید: تشویق دیگران باعث می شود روزبه روز بیشتر به این ساز علاقه پیدا کنم و دوست داشته باشم چیزهای بیشتری یاد بگیرم.

از او پرسیدیم که آیا پرداختن به موسیقی بر کیفیت تحصیل او اثر منفی نخواهد گذاشت؟ او گفت: ساعت های طول روز را تقسیم بندی می کنم تا در کنار موسیقی خللی به درسم وارد نشود و البته شاگرد اول هم هستم. امیر حسین استقبال مجموعه های مختلف از هنرمندان نوجوان را بسیار مهم می داند و می گوید: این حمایت ها است که باعث می شود در راهی که پیش رو داریم ثابت قدم باشیم و رو به جلو حرکت کنیم.   

کشف استعداد از نکاتی بود که امیر حسین به آن اشاره کرد و خطاب به هم سن و سالان خود گفت: نوجوانان زمینه علاقه شان را کشف کنند و به دنبال اساتید و بزرگان رشته مورد علاقه شان بروند و تا می توانند یاد بگیرند و مشاوره بگیرند. امیر حسین که اطلاعات خوبی در حوزه موسیقی دارد و هیچ گاه مطالعه را از یاد نمی برد؛ می گوید:  آرزو دارم در رشته مورد علاقه ام حرفی برای گفتن داشته باشم و موسیقی را به صورت حرفه ای تدریس کنم و در صحنه های جهانی موسیقی ظاهر شوم.

اما حمایت مسئولان از استعدادهای خصوصا نوجوانان و جوانان موضوعی است که دارای اهمیت بسیاری است؛ فرزندان ما نیاز به اینگونه حمایت ها دارند تا بتوانند در ابتدا آینده زندگی شخص خودشان و در گام بعدی افق روشنی را برای جامعه شان رقم بزنند.

 شماره خبر : 806         آرشيو مصاحبه         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.