شرایط سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد تجاری تسهیل شود پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
ارتقای مهارت های رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی کیش
طهمورث قاسمی مشاور فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی شد
۶ خدمه لنج باری در آب های کیش نجات یافتند
افزایش آمار تصادف رانندگی در کیش
برگزاری شب فرهنگی و فرزانگی در کیش
در جریان سفر رئیس جمهور به عمان صورت گرفت
اولین نمایشگاه گروهی خوشنویسی هنرمندان کیش گشایش یافت
درمانگاه تامین اجتماعی بزودی در کیش راه اندازی می شود
تماشاگران جام جهانی را از طریق مناطق آزاد جذب می کنیم
مدیر امور فرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش
استمرار برگزاری دوره های آموزشی در شرکت عمران ، آب و خدمات کیش
زنان کشتی‌گیر ایران قهرمان آسیا شدند
پیگیری اجرای حکم معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد
بیش از یک هزار قلمه مرجان در کیش آماده انتقال به بستر طبیعی است

  آخرين اخبار
  پربيننده ترين اخبار
شنبه 31 اردیبهشت 1401 ، 19شوال 1443 ،21می 2022 ،شماره 3961( 1345 دوره جدید)
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 ، 16شوال 1443 ،18می 2022 ،شماره 3960( 1344 دوره جدید)
یکشنبه 1خرداد 1401 ، 20شوال 1443 ،22می 2022 ،شماره 3962( 1346 دوره جدید)
روابط عمومی با برنامه ریزی صحیح باید در حوزه اطلاع رسانی مطلوب نقش آفرینی کند.
در نشست مشترک مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش و مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مطرح شد ایجاد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جزیر
برگزاری دوره آموزشی مدل سازی اطلاعات ساختمان(B.I.M) در شرکت عمران ، آب و خدمات کیش
وزیر امورخارجه گردشگران و تیم فوتبال غنا را به کیش دعوت کرد
روابط عمومي ها پل ارتباطی دو طرفه با جامعه هدف هستند.
دوشنبه 2خرداد 1401 ، 21شوال 1443 ،23می 2022 ،شماره 3963( 1347 دوره جدید)
نشست مشترک مدیران فدراسیون فوتبال با مدیرعامل منطقه آزاد کیش
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش
شرایط سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد تجاری تسهیل شود

دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش گفت: لازمه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد تجاری به عنوان بازوی توسعه اقتصادی کشور و گلوگاه دور زدن تحریم ها، تسهیل شرایط سرمایه گذاری در این مناطق است

  

محسن قریب اظهار داشت: مناطق آزاد تجاری همواره به عنوان یکی از گلوگاه های توسعه اقتصادی و دور زدن تحریم ها شناخته شده اند که برای ایفای نقش خود نیازمند رفع مشکلات و چالش های پیشرو هستند.

وی اضافه کرد: انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش که با هدف ایفای نقش مشورتی سازمان منطقه آزاد با سرمایه گذاران تشکیل شده در مدت فعالیت ۱۵ ساله خود شناسایی، ارایه راهکار و رفع مشکلات را در دستور کار قرار داده تا سازمان منطقه آزاد به عنوان نماینده دولت با در نظر گرفتن نظرات فعالان اقتصادی نسبت به رفع انها اقدام کند.

قریب یادآور شد: هم اکنون نیز موضوعات چالشی مختلفی پیش رود دارد که باعث ایجاد مانع در راه اهداف کلان آن است که مهمترین این مشکلات واگذاری سهام شرکت آب و برق و شرکت هواپیمایی کیش ایر به بخش خصوصی است که انتظار می رود این شرکت ها به عنوان بازوی اجرایی سازمان منطقه آزاد کیش در عرصه توسعه زیرساخت ها و حمل و نقل گردشگری به این سازمان واگذار شود.

وی افزود: انتظار داریم سازمان منطقه آزاد کیش بتواند در این شرکت ها سهم غالب را در اختیار بگیرد تا با افزایش قدرت تصمیم گیری به نفع ساکنان، کاهش هزینه های سرمایه گذاری و تسهیل شر ایط سفر به این جزیره گام بردارد.

شرایط سرمایه گذاری خارجی در جزیره کیش روشن نیست

دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش با بیان اینکه شرایط سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد تجاری روشن نیست خواستار تدوین و اجرای مجموعه قوانین و مقرراتی شد که بتوان با اتکا به انها سرمایه گذاران خارجی را در راستای اهداف راه‌اندازی این مناطق جذب کرد.

وی افزود: فعالیت نمایندگی بانک و بیمه بین المللی در مناطقه آزاد به ویژه جزیره کیش لازمه حضور سرمایه گذاران است که بتوانن به راحتی وجوه سرمایه گذاری و تجارت خود را در بین بانک های کشورهای مختلف را به صورت قانونی منتقل کنند.

قریب یادآور شد: جذب گردشگران خارجی امروزه یکی از راهکارهای جذب ارز در داخل کشور است که برای موفقیت در این عرصه باید امکان استفاده از کارت های بین المللی همانند مستر کارت و وزیا کارت در این جزیره فراهم شود تا کیش از مسیر رهگذری انان به محل خرید گردشگران تبدیل شود.

اجرای قانون اداره مناطق آزاد تجاری مطالبه اول فعالان اقتصادی کیش

دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش با بیان اینکه قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری در سال ۱۳۷۷ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است افزود: تا کنون بخش کمی از آن اجرا شده به گونه ای که از عمده مباحث این قانون غفلت شده و سرمایه گذاران معتقد هستند با اجرای کامل آن اتفاقات خوبی در مناطق آزاد تجاری می افتند.

وی افزود: اعمال ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه توسعه جهت رفع دوگانگی حاکمیتی در مناطق آزاد تجاری و ایجاد وحدت رویه در مدیریت مبنی بر تفویض ماموریت های دستگاه های اجرایی به سازمان های منطقه آزاد می تواند مهمترین دستاورد راهگشای در این مناطق باشد.

قریب گفت: علی رغم سپری شدن سه دهه از آغاز فعالیت مناطق آزاد و اجرای قانون چگونگی مدیریت این مناطق اکنون فهم دقیقی از این مناطق از سوی مجلس شورای اسلامی و دولت وجود ندارد به طوریکه به‌جای نگاه های اقتصاد و تجارت محور به ویژه در شرایط تحریمی دیدگاه های منفی از جمله وجود قاچاق کالا اهداف این مناطق را تقلیل می دهند.

وی افزود: معتقدیم که دولت باید به مناطق آزاد تجاری بسته به ظرفیت های ان ماموریت خاص ارایه کرده و تحقق این ماموریت ها را از آنها مطالبه کرده و مناطق آزاد نیز در راستای ایفای این مسوولیت ها نقش آفرینی کنند تا کشور را در همه بخش های اقتصادی، صنعتی، گردشگری که قانون گذار به آن اولویت داده است کمک حال توسعه کشور باشندتاریخ انتشار 26 دی 1400

 

 شماره خبر : 3263    مشاهده : 76       آرشيو آخرین اخبار         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.