ترویج کتاب خوانی ابزار موثری برای توسعه فرهنگی جامعه است پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
خدمات الکترونیکی در حوزه های مختلف منطقه آزاد کیش باید تقویت شود
اطلاع رسانی درست جزء بهترین خدمات به گردشگران است
«نخستین نشست تخصصی زنان فعال کشور» برگزار شد
مشکلات پروژه های مشارکتی شرکت سرمایه گذاری کیش حل می شود
بایستی مشوق ها و مزایای مناطق آزاد بیشتر شود
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد:
مناطق آزاد و وزارت امور خارجه برای صادرات هماهنگ شده‌اند
امکان تأسیس بانک‌های روسی در مناطق آزاد
کاهش 3 درصدی تصادفات در جزیره کیش
پاسخگویی سریع به درخواست ها و مطالبات مردمی در دستور کاراین شرکت قرار دارد
جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی برگزار شد
تکذیبیه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در خصوص انتشار یک خبر در فضای مجازی
فعالیت های گسترده اداره اجرائیات شرکت عمران آب و خدمات کیش در پاییز امسال
کسی به کیش نیامد

  آخرين اخبار
خدمات الکترونیکی در حوزه های مختلف منطقه آزاد کیش باید تقویت شود
اطلاع رسانی درست جزء بهترین خدمات به گردشگران است
«نخستین نشست تخصصی زنان فعال کشور» برگزار شد
مشکلات پروژه های مشارکتی شرکت سرمایه گذاری کیش حل می شود
بایستی مشوق ها و مزایای مناطق آزاد بیشتر شود
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد:
چهارشنبه 29 دی 1400 ، 16 جمادی الثانی 1443 ، 19 ژانویه 2022 ،شماره 3898(1282 دوره جدید)
مناطق آزاد و وزارت امور خارجه برای صادرات هماهنگ شده‌اند
امکان تأسیس بانک‌های روسی در مناطق آزاد
کاهش 3 درصدی تصادفات در جزیره کیش
  پربيننده ترين اخبار
شنبه 25 دی 1400 ، 12 جمادی الثانی 1443 ، 15 ژانویه 2022 ،شماره 3894 ( 1278 دوره جدید)
یکشنبه 26 دی 1400 ، 13 جمادی الثانی 1443 ، 16 ژانویه 2022 ،شماره 3895 ( 1279 دوره جدید)
آغاز به کار مجموعه مستند "کیش من" در کیش
دوشنبه 27 دی 1400 ، 14 جمادی الثانی 1443 ، 17 ژانویه 2022 ،شماره 3896 ( 1280 دوره جدید)
سعید محمد دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد: دریافت مالیات در مناطق آزاد خلاف شرع و قانون است
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تشکیل پرونده قضایی در خصوص آتش سوزی هتل پارسیان جزیره کیش خبر داد
موضوع انتزاع پارسیان برای همیشه از دستور کار خارج شود
تکذیبیه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در خصوص انتشار یک خبر در فضای مجازی
رییس جمهور گفت: با توجه به حجم بالای فعالیت‌های اقتصادی در کنار دریا تشنه بودن ، وجود فقر ، بیماری و بیکاری در هرمزگان قابل توجیه نیست
امام جمعه اهل سنت کیش گفت: انتظار داریم رییس جمهور و هیات دولت برای بررسی مستقیم مشکلات و چاره جویی کیش به این جزیره سفری اختصاصی داشته باشند.
شورای مشورتی حوزه گردشگری کیش تشکیل می شود
صدور پروانه سوخت برای ناوگان گازوئیل سوز حمل و نقل عمومی بار و مسافر در کیش
شرایط سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد تجاری تسهیل شود
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش
ترویج کتاب خوانی ابزار موثری برای توسعه فرهنگی جامعه است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ترویج کتاب و کتاب خوانی را ابزار موثر و کاربردی در توسعه فرهنگی عنوان کرد.

  

به گزارش اقتصاد  کیش، سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در نشستی با نویسندگان و کتابداران که در خانه بومیان کیش برگزار شد کتاب و کتاب خوانی را ابزاری موثر در توسعه فرهنگی معرفی کرد و گفت: توسعه و ارتقاء فرهنگ کشور با بهره گیری از "تفکر، رشد و پیشرفت" که از ابزار های کتاب خوانی است باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد. 

پورعلی بر لزوم اهمیت قدرت بیان فرهنگ و تاثیر آن بر باور و اعتقادات مردم اشاره داشت و افزود: توسعه متوازن در کشور مستلزم تمرکز بر حوزه توسعه فرهنگی خاص است.

وی رفتارهای فرهنگی را از ظرفیت های جزیره کیش در این حوزه عنوان کرد و اظهار داشت: نویسنده کتاب " انشا و نویسندگی" در جایی از کتاب خود اشاره کرده است "ای کاش همه جای ایران مانند کیش باشد" از حیات پرتکاپوی فرهنگی کیش روایت کرده و منتشر نموده که یکی از کارهای بسیار خوب در این ویژه نامه بود.

وی به حضور کامکارها در جشنواره موسیقی جنوب سال 98 و قبل از شیوع بیماری کرونا در کیش اشاره کرد و گفت: کامکار با اشاره به رفتار فرهنگی جزیره بیان کرده که تصور می‌کنم کیش بخش اروپایی نشین ایران است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: محور الگوی حکمروایی مطلوب در کیش بحث فرهنگ است و در توفیقات این عبارت باید گفت که در برنامه 97 تا 1400 در اهداف راهبردی منطقه عبارت اول آن عنوان شده است که الگوی حکمروایی محلی و ارائه خدمات در کلاس جهانی ناشی از همان رویکرد با محوریت فرهنگ بود.

وی با تاکید بر این موضوع که جزیره کیش یک جاذبه بوده، هست و تا مدت‌ها نیز خواهد ماند گفت: هرکدام از افراد در هر پیشه و فعالیتی در جاذبه بودن کیش نقش داشته و دست به دست هم داده تا بگوییم رفتارهای فرهنگی یکی از ویژگی‌های جزیره کیش است و توسعه فرهنگی زمانی به کیش رونق خواهد بخشید که تمام وجوه توسعه به طور متناسب شکل گیرد.

پورعلی گفت: فضای فرهنگی ما در سطح محلی و تقسیمات کشوری قابل اعتنا بوده اما فاصله آن با سایر فضاهای موجود باید بهبود جدی یابد تا توسعه فرهنگی متوازن ایجاد کرده و در کنار آن به یاد داشته باشیم برای شکل گیری رونق همه جانبه در کیش از یک عنصر جزیره کیش باید محافظت کنیم و آن چیزی جز رفتار فرهنگی نیست.

وی با اشاره به این که فرهنگ کیش فرهنگی عمیق و ریشه دار است ادامه داد: برخی بازتاب های منفی در مورد جزیره کیش را دیده و شنیده ایم که این موارد وارونگی مساله بوده و کیش همچنان دارای جاذبه های فرهنگی، امنیتی، اجتماعی و شهری بوده و بروز برخی بی نظمی‌ و ناهنجاری ها در جزیره کیش استثناء بوده بنابراین بلافاصله به صورت خبر منتشر می شود در حالی که این بازتاب های منفی چهره واقعی جزیره کیش نیست.

پورعلی عنوان کرد: در زمان شیوع بیماری کرونا برخی از رویدادهای فرهنگی در کیش به لحاظ کمی افزایش یافته و نظم رویدادهای هفتگی و ماهیانه و فصلی اتفاقات مطلوبی بود که در این ایام رخ داد. جشنواره های متعددی به رویدادهای فرهنگی افزوده شد و کرونا موفق به خاموش کردن هیچ یک از این فعالیت ها در کیش نشد.

وی همچنین به اتخاذ سیاست های انقباضی در جهت مقابله با بیماری کرونا و تاثیر آن بر برنامه های فرهنگی گفت: یکی از دغدغه های موجود آسیب به فعالیت های فرهنگی بود که برای مقابله با آن پیشنهادات متعددی از سوی برخی هنرمندان از جمله سید مهدی شجاعی ارائه شد که می توان به کتاب خوانی خانگی در این ایام اشاره کرد که متاسفانه با استقبال چندانی مواجه نشد. پور علی تصریح کرد: خوشبختانه در سال 99 به رغم بیماری کرونا تمام رویدادهای جشنواره ای برگزارشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش به تهیه چندین فیلم در جزیره کیش در این ایام اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بیماری کرونا موفق به خاموشی حیات فرهنگی در کیش نشد و در همان سال فیلم های روزهای ناتمام ساخته قربانپور، جزیره ساخته سیروس مقدم و پسران دریا کاری ازبهروز نشان تهیه شد و همچنین برگزاری جشنواره ششگانه در کیش یکی دیگر از فعالیت های فرهنگی در کیش به شمار رفت

وی از راهیابی آثار نویسندگان کیش نیز خبر داد و افزود: آثار نویسندگانی از جمله خانم ترقی در رویدادهای ملی و محلی از دیگر موفقیت های فرهنگی کیش بود که باید به آن افتخار کرد.

پورعلی با تشکر از مجموعه کتابداران در جهت حفظ رونق فرهنگی کیش تصریح کرد: امیدواریم رویدادهای فرهنگی و حوزه کتاب در کیش موفقیت‌های بیشتری را کسب کرده و توجه به دارایی‌ها و سرمایه های فرهنگی که در منطقه سفین وجود دارد یکی از سیاست‌های مهم کیش هم در رونق بخشیدن به حوزه گردشگری کیش باشد.تاریخ انتشار 2 آذر 1400

 شماره خبر : 2971    مشاهده : 35       آرشيو آخرین اخبار         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.