نوید بازگشت کیش ایر به کیش پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
دکتر جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در گفتگوی صمیمی با شهروندان کیش:
قرارداد همکاری ایران و چین فرصت ارزشمندی برای مناطق آزاد است
تجربیات موفق کیش باید در دیگر مناطق آزاد اجرا شود
حداقل نیازمند احداث چهار باب مدرسه جدید هستیم
65 طرح عمرانی درجزیره کیش فعال است
منطقه آزاد کیش شاهد افزایش سرمایه گذاری بوده است
شرکت های منطقه آزاد کیش در وضعیت سودآوری قرار دارند
مناطق آزاد می توانند محل برگزاری اتحادیه جامع بین المجالس باشند
توسعه زیر ساخت های انرژی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد
امام جمعه کیش: اشغال قدس تحمیل جنگ به امت اسلام است
روز قدس آرمانی برای دفاع از هویت فلسطین است
تلاش همه ما در جهت توسعه امکانات خدماتی و رفاهی جهت شهروندان است
بهزیستی کیش با کمک خیران دستگاه شنوایی سنجی تامین می کند
قدردانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری باشکوه لیالی قدر در کیش

  آخرين اخبار
دکتر جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در گفتگوی صمیمی با شهروندان کیش:
قرارداد همکاری ایران و چین فرصت ارزشمندی برای مناطق آزاد است
تجربیات موفق کیش باید در دیگر مناطق آزاد اجرا شود
حداقل نیازمند احداث چهار باب مدرسه جدید هستیم
65 طرح عمرانی درجزیره کیش فعال است
منطقه آزاد کیش شاهد افزایش سرمایه گذاری بوده است
شرکت های منطقه آزاد کیش در وضعیت سودآوری قرار دارند
مناطق آزاد می توانند محل برگزاری اتحادیه جامع بین المجالس باشند
توسعه زیر ساخت های انرژی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد
امام جمعه کیش: اشغال قدس تحمیل جنگ به امت اسلام است
  پربيننده ترين اخبار
31 نفر از معلمان، مدیران و معاونین نمونه و شاخص مدارس استان هرمزگان در سال تحصیلی 99-1400 در آستانه روز معلم معرفی شدند
یکشنبه 12 اردیبهشت 1400 ، 19 رمضان 1442 ، 2 می 2021 ،شماره 3723 (1107 دوره جدید)
جعفر آهنگران در پیامی با تبریک روز جهانی کارگر ، از زحمات کارگران زحمتکش جزیره کیش برای رونق و آبادانی این منطقه قدردانی کرد
رونمایی از پوستر جشنواره ملی "زنان و حیات اجتماعی در قرن ۱5 درکیش "
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400 ، 20 رمضان 1442 ، 3 می 2021 ،شماره 3724 ( 1108 دوره جدید)
ایجاد پیست دوچرخه سواری در مجاورت خیابان ساحلی سفین
تجلیل از کارگران جزیره کیش در گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر
کاهش 30 درصدی پروازهای فرودگاه بین‌المللی کیش درشرایط قرمز کرونایی
بهره برداري از مجموعه اسکان کارگری پدیده در كيش
«سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل» دبیرخانه شورایعالی منصوب شد
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در نشست با انجمن کارآفرینان و سرمایه گذاران کیش عنوان کرد:
نوید بازگشت کیش ایر به کیش

جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در نشستی که با حضور جمعی از اعضای انجمن کارآفرینان و سرمایه گذاران کیش برگزار شد از تلاش برای بازگرداندن کیش ایر به سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: کیش را باید به عنوان یک جامعه مدنی پویا شناخت و از این منظر به نیازها و خواسته هایش توجه کرد.

  

وی گفت: قرار نیست تصمیم گیری پشت درهای بسته باشد، بلکه باید با حضور روسای صنوف این جلسات برگزار و تصمیم گیری ها، قابلیت اجرایی بهتری پیدا کند.

 به گزارش اقتصاد  کیش جعفر آهنگران همچنین با مهم خواندن مسئولیت صاحبان اصناف گفت: این جلسه یکی از مهم‌ترین جلساتی بود که در آن حضور داشتم. لازم است این جلسات هدفمند باشد تا نکات مهم بیان شود و به مسائل رسیدگی شود. همچنین باید دلایلی برای اجرا و عدم اجرای آن نیز ارائه دهیم و نظیر این جلسات با حضور معاونت ها و مدیریت های مستقل و صنوف و نهاد و سازمان های مردم نهاد تشکیل شود.

وی با بیان این موضوع که حضور مسئولین در جمع صنوف کم است، بر لزوم توسعه اینگونه ارتباطات تاکید کرد وگفت: یکی از عوامل کندی کار در سازمان‌ها، حضور پررنگ مجموعه‌های نظارتی است. درگفتگوهایی که با دستگاه‌های نظارتی هم در قوه قضاییه و هم سازمان‌های نظارتی انجام شده است، قرار بر این شد تا این دستگاه‌ها در کنار روسای صنوف حضور یافته تا به سخنان اصولی بیشتر توجه شود. ما در سازمان به تنهایی نمی‌توانیم آنها را انجام دهیم  و با توان و قدرت و انرژی شما، می توانیم کارهای بسیار خوبی انجام دهیم.

وی در خصوص موضوع مالیات بر ارزش افزوده در جزیره کیش گفت: اگر از سال گذشته اقدامات لازم را انجام داده بودیم اجازه نمی‌دادیم چنین اتفاقاتی در جزیره کیش رخ دهد ما به دنبال ارزان کردن سفر هستیم که می‌بینیم ۱۰ درصد به قیمت بلیط ها افزوده شده است.

جعفرآهنگران افزود: خوشبختانه قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار مجلس است و ما باید با همکاری یکدیگر بحثی که مناطق آزاد را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرده پایدار کنیم.

وی با اشاره به جلسات آیین افتتاح پروژه ها توسط رئیس جمهور عنوان کرد: جلسات افتتاح تاکنون بسیار موفق بوده و به گفته وزیر اقتصاد آیین‌های افتتاح به عنوان یک الگو در مناطق درآمده است. به گفته رئیس جمهوری، باید به مجموعه‌های گردشگری اجازه تاسیس داده شود تا بتواند ماندگاری گردشگران را افزایش دهند.

وی همچنین با اشاره به افزایش تعداد مناطق آزاد در آینده ای نزدیک گفت: با اضافه شدن مناطق آزاد جدید، بحث مالیات پیش می آید و به همین دلیل درصدد کاهش معافیت‌های مالیاتی در مناطق آزاد خواهند بود. جزیره کیش و قشم با الهام از نگاه مقام معظم رهبری در خصوص توسعه و پیشرفت جزایرایرانی، به دنبال موارد محقق کننده این نگاه باشند.

وی با اشاره به این نکته که کیش باید یک شهر بدون کربن باشد، گفت: با توجه به این شعار جزیره کیش می‌تواند واردات خودروهای برقی را داشته باشد که من این مورد به دستور کار خود قرار داده‌ام تا بتوانیم مجوز واردات خودروهای برقی را بگیریم چرا که با ساز و کارهای محیط زیستی جزیره کیش جزیره، همخوانی دارد

وی در در خصوص تشکیل کارگروه مانع زدایی اعلام کرد: حکم تشکیل کارگروه مانع زدایی را صادر شده  و به ایشان ماموریت دادیم که همراه روسای صنوف، آیین نامه ای با ضمانت اجرایی و مصوبات این کارگروه داشته باشد. تمام مواردی که توسط روسای صنوف در این جلسه به عنوان موانع ایجاد شده در کسب و کار عنوان شد در این کارگروه بیان و با حضور مسوولان شرکتهای تابعه سازمان بتوانیم این مشکلات را ساماندهی کنیم.

وی با تاکید این موضوع که هدف ما  ارزان کردن سفر در جزیره کیش است گفت: برگرداندن شرکت هواپیمایی کیش به جزیره دنبال شده و مقدمات این امر فراهم شده است. صحبت‌های اولیه در این خصوص صورت گرفته که اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم با کمک شما می‌توانیم ناوگان این این شرکت هواپیمایی را قوی تر کنیم و تعداد پروازها را افزایش دهیم که در این صورت می توانیم در قیمت بلیت ها نیز تاثیر بسزایی داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به مشکلاتی که در سازمان منطقه آزاد کیش وجود دارد گفت: پرونده‌های باز یکی دیگر از مشکلاتی است که پرداختن به آنها وقت و انرژی سازمان را گرفته و کار بسیار دشواری است که در حال ساماندهی به این پرونده ها هستیم. معاون دادستان کل کشور، این نوید را دادند که اگر ما بتوانیم پرونده‌ها را خلاصه و اشکالات آن را عنوان کنیم، ایشان با حضور در کیش به ما کمک کند که بتوانیم این پرونده ها را ساماندهی و مشکلات را حل کنیم.

جعفر آهنگران با اشاره به این موضوع که یک سری تامین منابع را در سازمان منطقه آزاد کیش تجربه کردیم عنوان کرد: ابزارهای جدید مالی تنها نباید به سازمان خلاصه شود بلکه باید این ابزار در اختیار دوستانی قرار گیرد که پروژه‌های آن‌ها به دلیل نداشتن گردش مالی ادامه پیدا نکرده است. در مذاکراتی که انجام شد اگر بتوانیم این ابزار را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم راه‌کارهای بسیار خوبی نیز خواهد داشت.

وی همچنین در خصوص گسترش موسسات سازمان منطقه آزاد نیز عنوان کرد: موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش از جمله موسساتی است که بخشی از فعالیت‌های آن اتلاف شده و از منابع ایجاد شده در آن استفاده‌ای صورت نمی‌گیرد.

آهنگران خطاب به روسای صنوف و کارآفرینان گفت: ایده‌ها و نظرات خود را به سازمان ارائه کنید. چرا که مشارکت شما می‌تواند سازمان را از وضعیت فعلی خارج کرد. سازمان متعلق به شماست و هزینه‌های آن از طریق بخش خصوصی تامین می‌شود. همکاری متقابل می تواند الگویی از همکاری بین بخش غیر دولتی با بخش دولتی ارائه کند و مانند سایر موارد که کیش را به یک الگو در کیش تبدیل کرده است این نمونه مدیریتی را نیز در جزیره کیش اجرا کنیم.

 شماره خبر : 1845    مشاهده : 31       آرشيو آخرین اخبار         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.