محدودیت های یک هفته ای برای فعالیت های پر خطر جزیره کیش پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
حداقل نیازمند احداث چهار باب مدرسه جدید هستیم
65 طرح عمرانی درجزیره کیش فعال است
منطقه آزاد کیش شاهد افزایش سرمایه گذاری بوده است
شرکت های منطقه آزاد کیش در وضعیت سودآوری قرار دارند
مناطق آزاد می توانند محل برگزاری اتحادیه جامع بین المجالس باشند
توسعه زیر ساخت های انرژی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد
امام جمعه کیش: اشغال قدس تحمیل جنگ به امت اسلام است
روز قدس آرمانی برای دفاع از هویت فلسطین است
تلاش همه ما در جهت توسعه امکانات خدماتی و رفاهی جهت شهروندان است
بهزیستی کیش با کمک خیران دستگاه شنوایی سنجی تامین می کند
قدردانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری باشکوه لیالی قدر در کیش
اول خرداد آغاز طرح الکترونیکی توزیع گاز مایع در کیش
ایجاد پیست دوچرخه سواری در مجاورت خیابان ساحلی سفین
وزارت آموزش و پروش باید به کیش نگاه ویژه ای داشته باشد

  آخرين اخبار
حداقل نیازمند احداث چهار باب مدرسه جدید هستیم
65 طرح عمرانی درجزیره کیش فعال است
منطقه آزاد کیش شاهد افزایش سرمایه گذاری بوده است
شرکت های منطقه آزاد کیش در وضعیت سودآوری قرار دارند
مناطق آزاد می توانند محل برگزاری اتحادیه جامع بین المجالس باشند
توسعه زیر ساخت های انرژی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد
امام جمعه کیش: اشغال قدس تحمیل جنگ به امت اسلام است
روز قدس آرمانی برای دفاع از هویت فلسطین است
شنبه 18 اردیبهشت 1400 ، 25 رمضان 1442 ، 8 می 2021 ،شماره 3726 ( 1110 دوره جدید)
تلاش همه ما در جهت توسعه امکانات خدماتی و رفاهی جهت شهروندان است
  پربيننده ترين اخبار
31 نفر از معلمان، مدیران و معاونین نمونه و شاخص مدارس استان هرمزگان در سال تحصیلی 99-1400 در آستانه روز معلم معرفی شدند
یکشنبه 12 اردیبهشت 1400 ، 19 رمضان 1442 ، 2 می 2021 ،شماره 3723 (1107 دوره جدید)
ایجاد پیست دوچرخه سواری در مجاورت خیابان ساحلی سفین
جعفر آهنگران در پیامی با تبریک روز جهانی کارگر ، از زحمات کارگران زحمتکش جزیره کیش برای رونق و آبادانی این منطقه قدردانی کرد
رونمایی از پوستر جشنواره ملی "زنان و حیات اجتماعی در قرن ۱5 درکیش "
دوشنبه 13 اردیبهشت 1400 ، 20 رمضان 1442 ، 3 می 2021 ،شماره 3724 ( 1108 دوره جدید)
تجلیل از کارگران جزیره کیش در گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر
کاهش 30 درصدی پروازهای فرودگاه بین‌المللی کیش درشرایط قرمز کرونایی
بهره برداري از مجموعه اسکان کارگری پدیده در كيش
«سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل» دبیرخانه شورایعالی منصوب شد
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

در سی و هفتمین ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در کیش مطرح شد :
محدودیت های یک هفته ای برای فعالیت های پر خطر جزیره کیش

سعید پور علی دبیر شورای سلامت کیش از اعمال محدودیت ها با هدف جلوگیری از تغییرشاخص رنگبندی کیش از نارنجی به قرمز خبر داد.

  

به گزارش اقتصاد  کیش، سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان  منطقه آزا د کیش و دبیر شورای سلامت کیش با اشاره به اعمال محدودیت های یک هفته ای با هدف جلوگیری از تغییرشاخص رنگبندی کیش از نارنجی به قرمز گفت: رسانه ها نقش مهمی در آگاهی مردم برای رعایت جدی دستور العمل های بهداشتی دارند، بر همین اساس صدا و سیما و رسانه های کیش باید در خصوص تولید گزارش های خبری و تصویری با موضوع حساسیت رعایت مقررات بهداشتی در مناطق نارنجی اهتمام بورزند.

دبیر شورای سلامت کیش بخشی از کنترل شیوع ویروس را در گرو رفتار مردم و بخش دیگر را پیگیری، تمهیدات و مداخلات مراکز بهداشتی عنوان کرد و گفت: تلاشگران صدا و سیما و رسانه ها انتظار می رود تا در چنین شرایطی موضوع رفتارهای پیشگیرانه را در دستور تولید گزارش و خبر قرار دهند.

پورعلی همچنین افزود: ایجاد محدودیت ها باید متناسب با رنگبندی مناطق با نگاه وضعیت مجور لحاظ شود تا با همین رویکرد استمرار فعالیت بخش ها ی اقتصادی را حفظ کنیم.

محمدرضا رضانیا سخنگوی شورای سلامت جزیره در تشریح وضعیت آماری مبتلایان و نفرات بستری به دلیل ابتلا به کرونا در کیش گفت: از ابتدای اپیدمی تاکنون 3 هزار و 577 بیمار مثبت در جزیره کیش شناسایی شده که در روزهای اخیر این روند به شدت افزایشی بوده است.

وی افزود: از روز شنبه این تعداد سیر صعودی داشته و حدود 20 درصد به تعداد تست ها افزوده شده است که نسبت به اسفند 99 حدود 5 برابر افزایش را نشان می دهد.

سخنگوی شورای سلامت کیش با بیان این که 70 درصد موارد مثبت مسافرانی بودند که در جزیره کیش آزمایش داده‌اند افزود: متاسفانه برطبق اعلام سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور ویروس جهش یافته انگلیسی در تمام کشور در حال چرخش بوده و قدرت و شدت سرایت آن بسیار بیشتر از نوع  چینی است.

رضانیا گفت: طی روز گذشته 5 مورد بیمار مثبت در بیمارستان بستری شدند که در مجموع تعداد بیماران بستری در بیمارستان به 10 نفر رسیده است و 5 بیمار نیز در نقاهتگاه کیش بستری هستند.

سخنگوی شورای سلامت کیش تصریح کرد: روند رشد بیماران مثبت و بستری به شدت افزایشی بوده و این امکان وجود دارد که در صورت عدم توجه به موقع وضعیت جزیره کیش قرمز و حتی منجر به تعطیلی گسترده در سطح جزیره گردد.

وی با بیان اینکه نرخ بستری ها نسبت به مدت مشابه در ماه گذشته 4 برابر شده سفرهای نوروزی و دورهمی های خانوادگی را از عوامل اصلی در انتشار و انتقال ویروس کرونا عنوان کرد.

رضانیا از توقف فعالیت صنوف پر تجمع و پر خطر به مدت 7 روز خبر داد و گفت:  رقم مثبت مبتلایان و بیماران بستری نشان دهنده شدت افزایش شیوع ویروس کرونای انگلیسی و کاهش رعایت دستورات بهداشتی در اماکن عمومی، بازار ها، سیستم حمل نقل بوده که زنگ خطری برای جزیره محسوب می شود و روند افزایشی بسیار نگران کننده است و در صورت سهل انگاری، عدم توجه به موقع و انجام تدابیر لازم، تاب آوری بیمارستان با مشکل مواجه خواهد شد.

وی با بیان اینکه امکان مواجهه با بحران در دو هفته آینده برای کیش بسیار زیاد است و اپیدمی با تصمیمات منطقی و صحیح باید در همین نقطه کنترل شود گفت: رعایت قوانین و مقررات و نظارت ها نیمی از راه حل موضوع است و از سوی دیگر ایجاد محدودیت ها به جلوگیری از خسارات و بحران های جدی کمک بزرگی خواهد کرد.

رضا نیا تاکید کرد: اعمال محدودیت و در اولویت قرار دادن سلامت می تواند موجب حفظ شرایط اقتصادی کیش در ماه های آینده از گزند خسارات و ضرر و زیان باشد.

توقف کامل فعالیت جنگ ها، کنسرت ها، کشتی های تفریحی و دلفیناریوم به مدت یک هفته ، همچنین کاهش ظرفیت پذیرش رستوران ها و کافی شاپ های دارای موزیک زنده و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این جلسه تصویب شد.

تعطیلی پلاژ بانوان و آقایان، کلوپ های تفریحات دریایی و پارک آبی که مراکز تجمع محسوب می شوند نیز به مدت 7 روز به تصویب رسید.

باشگاه های ورزشی نیز برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس به مدت 1 هفته تعطیل شد.

توقف تمامی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، سمینار ها و همایش ها، همچنین تعطیلی مدارس، حوزه های آموزشی و امتحانی، دانشگاه ها، کلاس های موسیقی و هنر، آموزشگاه های خصوصی از دیگر مصوبات این جلسه از شورای سلامت بود.

همچنین دورکاری کارکنان ادارات ونهاد ها و فعالیت با 50 درصد نیروها بر اساس اولویت بیماران زمینه ای و خاص با تایید مقام مافوق در این نشست به تصویب رسید.

کارمندان ادارات و نهاد ها می بایست پس از بازگشت از مرخصی حداقل 3 روز در خانه بمانند و در صورت مشاهده علایم اقدام به انجام تست کنند و در غیر این صورت می توانند به فعالیت خود در محل کار ادامه دهند.

 

 شماره خبر : 1843    مشاهده : 29       آرشيو آخرین اخبار         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.