وضعیت نامناسب پارکینگ فرودگاه کیش پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
برخی مسئولان درک درستی از مناطق آزاد ندارند
نخستین دوره مسابقات ملی بازی های ساحلی در کیش برگزار می شود
همایش و نمایشگاه فولاد کشور آبان ماه در کیش برگزار می شود
نقدی بر جشنواره تابستانی 15 روزه تابستان کیش
پیام ها را جدی بگیریم
۲۱۵ پرونده در کلانتریهای کیش به سازش ختم شد
مناطق آزاد باید به محل ورود فناوری های پیشرفته به داخل کشور باشند
نوآوری در خدمات گردشگری نیاز امروز کیش است
علی خدیور استعفاء داد
شرکت ایرانسل مکلف به ساماندهی سایت های مخابراتی خود در کیش شد
امضای تفاهم نامه همکاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی ICC
ضرورت اجرای ماده 65 احكام دائمی برنامه توسعه كشور در مناطق آزاد
رئیس جدید پارک علم و فناوری هرمزگان منصوب شد
دوربین های کنترل سرعت درخیابانهای کیش افزایش می یابند

  آخرين اخبار
برخی مسئولان درک درستی از مناطق آزاد ندارند
نخستین دوره مسابقات ملی بازی های ساحلی در کیش برگزار می شود
همایش و نمایشگاه فولاد کشور آبان ماه در کیش برگزار می شود
چهارشنبه 26 مرداد 1401 , 19 محرم 1444 , 17 آگوست 2022 , شماره 4018 (1402 دوره جدید)
یادداشت روز
نقدی بر جشنواره تابستانی 15 روزه تابستان کیش
پیام ها را جدی بگیریم
۲۱۵ پرونده در کلانتریهای کیش به سازش ختم شد
سه شنبه 25مرداد 1401 , 18 محرم 1444 , 16 آگوست 2022 , شماره 4017 (1401 دوره جدید)
مناطق آزاد باید به محل ورود فناوری های پیشرفته به داخل کشور باشند
  پربيننده ترين اخبار
یکشنبه 23 مرداد 1401, 16 محرم 1444 , 14 آگوست 2022 , شماره 4015 (1399 دوره جدید)
مجتمع نگین کیش و اختلاف حقوقی طرفین....
از طرح های نو و خلاقانه فرهنگی و هنری در کیش حمایت می شود
امضا تفاهم نامه همکاری بين دبیرخانه شورايعالي مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شركت ملي صنايع پتروشيمي
شنبه 22 مرداد 1401 , 15 محرم 1444 , 13 آگوست 2022, شماره 4014 (1398 دوره جدید)
دوشنبه 24 مرداد 1401 , 17 محرم 1444 , 15 آگوست 2022 , شماره 4016 (1400 دوره جدید)
سه شنبه 25مرداد 1401 , 18 محرم 1444 , 16 آگوست 2022 , شماره 4017 (1401 دوره جدید)
علی خدیور استعفاء داد
حضور 10 کشور اکو بهمراه روسیه و عمان در نمایشگاه فرهنگ ایران زمین در کیش
مناطق آزاد باید به محل ورود فناوری های پیشرفته به داخل کشور باشند
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

نگاهی به یک خواسته مردمی
وضعیت نامناسب پارکینگ فرودگاه کیش

پیمانکار پارکینگ مسقف فرودگاه کیش بنا به دلایلی چندین ماه است که حوزه کاری خود را رها کرده و متاسفانه روزانه شاهد وقوع برخی تصادفات و آسیب دیدن خودروهای پارک شده در محوطه پارکینگ فرودگاه کیش هستیم .کسی هم متاسفانه در این خصوص پاسخگو نیست و مدام وعده فرودگاه جدید را می دهند .اینها بخشی از اعتراضات مردمی به عدم حضور متولی در پارکینگ فرودگاه جزیره کیش است.

  


به گزارش خبرنگار اقتصاد کیش- زیبایی‌های جزیره کیش که تا مدت ها بکر و دست‌نخورده باقی مانده بود، پتانسیل بسیار زیادی  را برای تبدیل  کیش  به یک مقصد گردشگری فراهم نموده است . یکی از نیازهای اصلی منطقه ای چون جزیره کیش ساخت فرودگاه بود و عملیات عمرانی و زیباسازی در آن آغاز شد تا اینکه بالاخره در سال 1356، فرودگاه کیش به‌صورت رسمی افتتاح شد. در سال 1373، فرودگاه کیش به چراغ‌های پرواز در شب مجهز شد تا پروازهای شبانه کیش هم آغاز شوند. رفته رفته در جهت توسعه فرودگاه و امکانات جانبی آن و  تامین رفاه حال مسافران و کیشوندانی که برای مدتی جزیره را ترک می کردند فرودگاه کیش دارای سه پارکینگ اختصاصی شد که هرکدام از آنها فضا و ظرفیت متفاوت خود را داشت : پارکینگ شماره یک: به ابعاد ۵۰۰۰ متر مربع و با ظرفیت ۱۳۴ خودرو می باشد. این پارکینگ روبروی برج مراقبت پرواز و ترمینال پروازهای داخلی قرار دارد و مجهز به سایه بان برای توقف‌های کوتاه مدت و ساعتی پیشنهاد می‌شود.

پارکینگ شماره دو: به ابعاد ۶۰۰۰ متر مربع و با ظرفیت ۲۵۰ خودرو بوده و این پارکینگ در کنار پایگاه پلیس فرودگاه قرار دارد. شبانه روزی در تمام ایام سال، برای توقف های طولانی مدت و روز و شب توصیه می‌شود.

پارکینگ شماره سه: به ابعاد ۳۰۰۰ متر مربع و با ظرفیت ۱۰۰ خودرو بوده و این پارکینگ در کنار پایگاه پلیس فرودگاه قرار دارد. برای استفاده روزانه و شبانه مراجعین به گمرک فرودگاهی و در صورت نیاز در زمان اوج سفر.

آنطور که در خبرها آمده در سال 1395 پارکینگ مسقف فرودگاه کیش به بخش خصوصی واگذار شد که در همان زمان هم انتقادات زیادی را به دنبال داشت و این روزها علاوه بر اینکه نظارتی وجود ندارد ماههاست اثری ازحضور  پیمانکار هم نیست!

 

مردم چه می گویند؟

کیشوندان در تماس با دفتر روزنامه اعتراضات زیادی را در رابطه با عدم حضور متولی و وجود بی نظمی در محوطه پارکینگ فرودگاه کیش مطرح کرده اند.

یکی از کیشوندان در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه پیمانکار پارکینگ مسقف فرودگاه بنا به دلایلی چندین ماه است که رفته و متاسفانه روزانه شاهد وقوع برخی تصادفات و آسیب دیدن خودروهای پارک شده در محوطه پارکینگ هستیم و هیچکدام از مسئولان هم پاسخگو نیستند و مدام وعده فرودگاه جدید را می دهند .

یکی از کارکنان فرودگاه نیز در اعتراض به همین موضوع گفت: پارکینگ فرودگاه بیش از 100 جای پارک دارد و ماهها است که کارکنان آن مجبورند خودروهای خود را پشت محوطه نمایشگاه پارک نمایند و مسیر زیادی را تا رسیدن به فرودگاه  در گرمای هوا پیاده بروند و متاسفانه اعتراضات ما هم به جایی نمی رسد.

یکی دیگر از کارکنان فرودگاه نیز در اعتراض به نبود جای پارک به استفاده بیش از اندازه برخی رنت کاران جزیره اشاره کرد و گفت: متاسفانه رنت کاران به صورت روزانه دو سه ردیف اول پارکینگ فرودگاه را بدون هیچ نظارتی به خودروهای خود برای مسافران پارک می کنند و به اعتراضات ما هیچ ترتیب اثری داده نمی شود.

 

یکی دیگر از کیشوندان نیر در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه پارکینگ فرودگاه کیش قبل از سپرده شدن به پیمانکار وضعیت بهترو منظم تری داشت گفت: انتظار این بود که با حضور پیمانکار اوضاع پارکینگ منظم شود اما امروز شاهد بی نظمی های زیادی هستیم و این بی نظمی ها زیبنده جزیره کیش به عنوان یک مکان توریستی نیست و لازم است تذکرات لازم از سوی مسئولان به پیمانکاران طرف قرارداد داده شود و اگر پیمانکاری به تعهدات خود عمل نکرد برخورد مناسبی با آن صورت بگیرد.

به نظر میرسد اطلاع رسانی شفافی در موضوع واگذاری و یا عدم واگذاری پارکینگ فرودگاه به پیمانکار صورت نگرفته و به طور دقیق مشخص نیست که مسئولیت جوابگویی بر عهده کیست! از طرفی واگذاری پارکینگ فرودگاه به بخش خصوصی از سال 95  اعلام  شده است و از سویی دیگر این روزها خبر میرسد که چندین ماه است که مسئول و متولی در محوطه پارکینگ دیده نمیشود و گویی کار رها شده است. با توجه به کارکرد بالای فرودگاه کیش و خصوصا محوطه پارکینگ مسقف و... لازم است که توضیحات مشخصی در این خصوص داده شود.

چهارشنبه 15 تیر 1401

 شماره خبر : 3852    مشاهده : 59       آرشيو آخرین اخبار         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.