انتقاد شیخ محمد صالح پردل از عدم رسیدگی به مشکلات مردم زلزله زده بندر چارک پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
برخی مسئولان درک درستی از مناطق آزاد ندارند
نخستین دوره مسابقات ملی بازی های ساحلی در کیش برگزار می شود
همایش و نمایشگاه فولاد کشور آبان ماه در کیش برگزار می شود
نقدی بر جشنواره تابستانی 15 روزه تابستان کیش
پیام ها را جدی بگیریم
۲۱۵ پرونده در کلانتریهای کیش به سازش ختم شد
مناطق آزاد باید به محل ورود فناوری های پیشرفته به داخل کشور باشند
نوآوری در خدمات گردشگری نیاز امروز کیش است
علی خدیور استعفاء داد
شرکت ایرانسل مکلف به ساماندهی سایت های مخابراتی خود در کیش شد
امضای تفاهم نامه همکاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی ICC
ضرورت اجرای ماده 65 احكام دائمی برنامه توسعه كشور در مناطق آزاد
رئیس جدید پارک علم و فناوری هرمزگان منصوب شد
دوربین های کنترل سرعت درخیابانهای کیش افزایش می یابند

  آخرين اخبار
برخی مسئولان درک درستی از مناطق آزاد ندارند
نخستین دوره مسابقات ملی بازی های ساحلی در کیش برگزار می شود
همایش و نمایشگاه فولاد کشور آبان ماه در کیش برگزار می شود
چهارشنبه 26 مرداد 1401 , 19 محرم 1444 , 17 آگوست 2022 , شماره 4018 (1402 دوره جدید)
یادداشت روز
نقدی بر جشنواره تابستانی 15 روزه تابستان کیش
پیام ها را جدی بگیریم
۲۱۵ پرونده در کلانتریهای کیش به سازش ختم شد
سه شنبه 25مرداد 1401 , 18 محرم 1444 , 16 آگوست 2022 , شماره 4017 (1401 دوره جدید)
مناطق آزاد باید به محل ورود فناوری های پیشرفته به داخل کشور باشند
  پربيننده ترين اخبار
یکشنبه 23 مرداد 1401, 16 محرم 1444 , 14 آگوست 2022 , شماره 4015 (1399 دوره جدید)
مجتمع نگین کیش و اختلاف حقوقی طرفین....
از طرح های نو و خلاقانه فرهنگی و هنری در کیش حمایت می شود
امضا تفاهم نامه همکاری بين دبیرخانه شورايعالي مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شركت ملي صنايع پتروشيمي
شنبه 22 مرداد 1401 , 15 محرم 1444 , 13 آگوست 2022, شماره 4014 (1398 دوره جدید)
دوشنبه 24 مرداد 1401 , 17 محرم 1444 , 15 آگوست 2022 , شماره 4016 (1400 دوره جدید)
سه شنبه 25مرداد 1401 , 18 محرم 1444 , 16 آگوست 2022 , شماره 4017 (1401 دوره جدید)
علی خدیور استعفاء داد
چهارشنبه 26 مرداد 1401 , 19 محرم 1444 , 17 آگوست 2022 , شماره 4018 (1402 دوره جدید)
حضور 10 کشور اکو بهمراه روسیه و عمان در نمایشگاه فرهنگ ایران زمین در کیش
مناطق آزاد باید به محل ورود فناوری های پیشرفته به داخل کشور باشند
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

انتقاد شیخ محمد صالح پردل از عدم رسیدگی به مشکلات مردم زلزله زده بندر چارک

  

شیخ محمد صالح پردل از علما و اندیشمندان برجسته اهل سنت  جنوب ایران که در جمع مردم  بندر چارک سخن می گفت با اظهار گله مندی از برخی از مسئولان و نبود امکانات اولیه اسکان مانند چادر به منظور خدمات دهی شایسته به مردم زلزله زده  بندر چارک عنوان کرد: آیا  تامین نیاز ابتدایی و اولیه این عزیزان در این مواقع بحرانی اینقدر سخت است؟ باور کنید شاید همین مردم با سخن درست و صحیح از چادر هم بگذرند اما ما نمی توانیم بگوییم  چادر برای مردم زلزله زده نیست! خود مردم  با همت خودشان می توانند هزار چادر تامین کنند اما این زیبنده مسئولان و دستگاههای مسئول  در این شرایط بحرانی و برای مردمی زلزله زده نیست! که نتوانند نیازهای اولیه مردم زلزله زده را تامین کنند .

به گزارش خبرنگار اقتصاد کیش؛ شیخ محمد صالح پردل از علما و اندیشمندان  برجسته اهل سنت  جنوب ایران به همراه جمعی از مسئولان مدارس دینی اهل سنت   به منظور دلجویی از مردم  از مناطق زلزله زده  بندر چارک  بازدید و در جمع مردم شریف بندر چارک حضور وبه ایراد سخنرانی پرداختند. شیخ  محمد صالح پردل که در ورزشگاه ملوان بند رچارک  محل برپایی  کمپ  اسکان مردم  بندر چارک در زلزله های اخیر سخن می گفت در ابتدای سخنان خود مردم بندر چارک را علی رغم وقوع این بحران طولانی بسیار شریف و نجیب توصیف کرد و با اشاره به عنصر باور و یقین و اعتماد به خدا گفت: دیدار برادران و خواهران مومنی چون شما برای من و امثال من عبادت است و در این دوهفته بحران زلزله در این خطه ایمان و باورهای شما خودش را به بهترین شکل  نشان داد. وی افزود: زلزله های پی در پی که در این مدت بیشتر از 100 مورد بود دیوارهای خشتی و گلی  خانه های شمار را لرزاند و بعضا دیوارهای خانه های شما را  فروریخت اما نتوانست به ایمان، پیمان، باور و یقینی که در اعماق قلب های شما بود و ایمانی که به خدا و و رسول خدا داشتید خدشه ای وارد کند.

شیخ محمد صالح پردل با تاکید بر اینکه مردم بندر چارک بسیار قانع و صبور و شاکرند و وقتی از بندر عباس به اینجا آمدم فکر می کردم اینجا زلزله ای نیامده گفت: هر روز صبح که بیدار می شویم و هر روز که آفتاب غروب می کند می گوییم راضی و خشنود شدیم که خداوند رب ما است و دلمان خوش است که اسلام روش زندگی ما است. دلمان خوش است که پیامبر عظیم الشان پیامبر و رسول برحق و مربی مهربان ما است و این را پذیرفتیم و در این دو هفته فقط خدارا شکر کردیم.

وی با اظهار گله مندی از برخی از مسئولان و نبود امکانات اولیه اسکان مانند چادر به منظور خدمات  دهی شایسته به مردم زلزله زده خطاب به مردم گفت: اگر شما تقاضای 300 چادر و خیمه کردید دلیل بر ضعف ایمان شما نیست بلکه این نیاز طبیعی و حق قانونی ، شرعی و اجتماعی  شما است.  طبیعی است که شما از مسئولانی که هزاران خیمه در دستشان دارند  تعدادی خیمه و چادر بطلبید شما که نگفتنید خانه های ما را از نو بسازید!  خیلی عجیب است که خیمه را از شما دریغ کنند!

شیخ پر دل با اشاره به ویدئوی کوتاهی که چندی پیش در فضای مجازی از دو عزیز زلزله زده و پس از زلزله شدید 5 و 6 دهم ریشتری به اشتراک گذاشته شده بود ادامه داد: این دو عزیز تنها تقاضای چادر و خیمه به عنوان سرپناه خود داشتند و خیلی برایم تکان دهنده بود و یکی از آنها می گفت فقط خیمه می خواهیم!  وی افزود: مردم اینجا بسیار محجوب هستند  و شرم و حیا دارند و این ورزشگاه محیط خوبی برای برپایی خیمه ها در مواقع بحرانی است و مردم غیر از این چاره ای ندارند اما حتی در دادن چادر به آنها که ساده ترین نیاز یک زلزله زده است  هم دریغ می شود !

وی ادامه داد: در این کلیپ  مردم التماس می کردند که خیمه ای به ما بدهید که بتوانیم در حیاط خانه مان سرپناهی برای خانواده داشته باشیم و مراقب خانه و زندگیمان باشیم اما برادر دیگر به نقل از مسئولی در همان کلیپ می گفت: خیمه به اینها ندهید شاید برنگردانند...! و این جمله برایم خیلی تکان دهنده بود .

شیخ محمد صالح پردل با اشاره به اینکه اختلاس های کلان توسط افراد مختلف در دستگاههای مختلف  با مبالغ هنگفت سه هزار و پنج هزار میلیارد دلار از کشور خارج می شود و دیگر برنمی گردد  و کسی پاسخگو نیست ودر اینجا برخی نگران  احتمال برگردانده نشدن چادرها هستند ،افزود: آیا حق این مردم شریف و نجیب یک خیمه و چادرنیست و باید کارت ملی بگذارند و کسی ضامنشان شود تا این خیمه را برگردانند؟ !وی گفت: من ضامنشان هستم چون من این مردم را می شناسم حالا اگر برهم نگردانند حقش در این مصیبت به دستش رسیده است! آیا قیمت یک چادر ارزش آن را دارد که دل این مردم مصیبت دیده را با این سخنان  بیشتر به درد آوریم ؟ !ما امروز در شرایط  بحران هستیم و این نوع رفتارها بی احترامی و کم لطفی  به مردم صبور و نجیب و شاکر ما است.

وی  گفت:حدود 1500 خانواده در چارک و حومه ساکن هستند آیا  تامین نیاز ابتدایی و اولیه این عزیزان در این مواقع بحرانی اینقدر سخت است؟ !باور کنید شاید همین مردم با سخن درست و صحیح از چادر هم بگذرند اما ما نمی توانیم بگوییم  چادر نیست! خود مردم می توانند هزار چادر تامین کنند . وقتی سیل و زلزله در هر جای کشور رخ  می دهد اولین گروه پشتیبان مردم کشورند تا دولت برسد سه چهار روز طول می کشد! این موضوع بارها در بلایای مهیبی چون زلزله بم و سیل سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق  ثابت شده است.

شیخ پردل در بخش پایانی سخنان خود مردم شیعه و سنی استان هرمزگان را بسیار نجیب و قانع توصیف کرد و گفت: خدا قوت و تبریک شما که ایمانتان مثل کوه بود و ایمان، خودش را در خوشیها و ناخوشی ها نشان می دهد. ایمان همیشه آبادگر است و تعادل انسان را حفظ می کند، شما برادران و خواهران و سرمایه های دنیا و آخرت ما هستید.   

11 تیر 1401

 شماره خبر : 3825    مشاهده : 47       آرشيو آخرین اخبار         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.