امکان تأسیس بانک‌های روسی در مناطق آزاد پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
ارتقای مهارت های رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی کیش
طهمورث قاسمی مشاور فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی شد
۶ خدمه لنج باری در آب های کیش نجات یافتند
افزایش آمار تصادف رانندگی در کیش
برگزاری شب فرهنگی و فرزانگی در کیش
در جریان سفر رئیس جمهور به عمان صورت گرفت
اولین نمایشگاه گروهی خوشنویسی هنرمندان کیش گشایش یافت
درمانگاه تامین اجتماعی بزودی در کیش راه اندازی می شود
تماشاگران جام جهانی را از طریق مناطق آزاد جذب می کنیم
مدیر امور فرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش
استمرار برگزاری دوره های آموزشی در شرکت عمران ، آب و خدمات کیش
زنان کشتی‌گیر ایران قهرمان آسیا شدند
پیگیری اجرای حکم معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد
بیش از یک هزار قلمه مرجان در کیش آماده انتقال به بستر طبیعی است

  آخرين اخبار
  پربيننده ترين اخبار
شنبه 31 اردیبهشت 1401 ، 19شوال 1443 ،21می 2022 ،شماره 3961( 1345 دوره جدید)
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 ، 16شوال 1443 ،18می 2022 ،شماره 3960( 1344 دوره جدید)
یکشنبه 1خرداد 1401 ، 20شوال 1443 ،22می 2022 ،شماره 3962( 1346 دوره جدید)
روابط عمومی با برنامه ریزی صحیح باید در حوزه اطلاع رسانی مطلوب نقش آفرینی کند.
در نشست مشترک مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش و مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مطرح شد ایجاد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جزیر
برگزاری دوره آموزشی مدل سازی اطلاعات ساختمان(B.I.M) در شرکت عمران ، آب و خدمات کیش
وزیر امورخارجه گردشگران و تیم فوتبال غنا را به کیش دعوت کرد
روابط عمومي ها پل ارتباطی دو طرفه با جامعه هدف هستند.
دوشنبه 2خرداد 1401 ، 21شوال 1443 ،23می 2022 ،شماره 3963( 1347 دوره جدید)
نشست مشترک مدیران فدراسیون فوتبال با مدیرعامل منطقه آزاد کیش
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه مطرح کرد:
امکان تأسیس بانک‌های روسی در مناطق آزاد

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه گفت: اصلاح و همسان‌سازی قوانین و مقررات، بخشنامه‌ها و رویه‌ها در حوزه‌های مختلف مانند گمرک، استاندارد، قرنطینه و بهداشت از مواردی است که در توسعه روابط تجاری باید مورد توجه قرار گیرد

  

هادی تیزهوش تابان در رابطه با سفر چند روز آینده رئیس جمهور کشورمان به روسیه و موضوعاتی که باید در این سفر برای توسعه روابط تجاری بین دو کشور مورد توجه قرار گیرد، اظهارداشت: در خصوص راهکارهای توسعه روابط تجاری ایران با اتحادیه اوراسیا با محوریت فدراسیون روسیه مواردی وجود دارد که توجه به آنها می‌تواند موثر باشد.

وی افزود: اصلاح و همسان‌سازی قوانین و مقررات، بخشنامه‌ها و رویه‌ها در حوزه‌های مختلف مانند گمرک، استاندارد، قرنطینه و بهداشت از مواردی که در توسعه روابط تجاری باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه بیان داشت: تکمیل و توسعه زیرساخت‌های لازم حمل و نقلی در حوزه‌های زمینی، دریایی، ریلی و هوایی برای پشتیبانی از مبادلات تجاری دو طرف و ایجاد شبکه اطلاعات حمل و نقل الکترونیکی، برای تبادل اطلاعات حمل بار دو طرف از مواردی است که در توسعه روابط تجاری بین ایران و روسیه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: تسهیل و تضمین شرایط سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های روسی با شرکت‌های ایرانی در زمینه تولید محصولات کشاورزی، صنعتی، خدمات فنی مهندسی، پتروشیمی، معدنی از دیگر مواردی است که در توسعه روابط تجاری بین ایران و روسیه باید مورد توجه قرار گیرد.

تیزهوش تابان افزود: همچنین بررسی راهکارهای توسعه کشت فرا سرزمینی متناسب با نیازها و امنیت غذایی دو کشور از موارد مورد اهمیت در توسعه روابط تجاری دو کشور به شمار می‌رود.

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه گفت: توجه به تسهیل استفاده کریدور سبز برای شرکت‌های ایرانی در روسیه با هدف توسعه صادرات ایران نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه توسعه روابط تجاری ایران با اتحادیه اوراسیا با محوریت فدراسیون روسیه باید مورد توجه باشد، گفت: بر این اساس ایجاد هماهنگی‌‌های منطقه‌ای جهت توسعه روابط تجاری سه کشور ایران، آذربایجان و روسیه می‌تواند با سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی و با تسهیل رویه‌های گمرکی نقش مهمی در توسعه مسیر زمینی کریدور شمال - جنوب (نوستراک) ایفا کند.

تیزهوش تابان اظهار داشت: ارمنستان یکی دیگر از راه‌های ورود ایران به اوراسیا و روسیه است. ایجاد سازوکارهای سه جانبه برای ایجاد یک راه زمینی جدید می‌تواند تاثیر بسزایی در تسهیل و توسعه تجارت دو کشور داشته باشد.

وی افزود: برای رونق روابط اقتصادی در کنار اقدامات زیرساختی فوق، تسهیلات بیشتر برای صدور روادید تجاری و گردشگری فراهم شود.

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه گفت: تقویت مبادلات روبل و ریال با بهره‌مندی از سیستم بانکی موجود دو کشور، استفاده از امکانات EDB بانک (بانک توسعه اوراسیا) برای پشتیبانی از تجارت و سرمایه‌گذاری دو طرف و آسان‌سازی قوانین و مقررات در جهت ایجاد صندوق و یا بانک‌های روسی در مناطق آزاد ایران نیز می‌تواند در توسعه روابط تجاری ایران و روسیه موثر باشد.

وی بیان داشت: در صورت توسعه صادرات ایران به اوراسیا و تعدیل تراز تجاری ایران با این کشورها، به‌نحوی که میزان صادرات به این کشورها با میزان واردات از آنها در حالت تعادل نسبی قرار گیرد، می‌توان گفت که در عضویت در اتحادیه گمرکی اوراسیا به درستی رفتار شده و از آن به خوبی بهره برده‌ایم.

تیزهوش تابان اظهار داشت: در این حال می‌توانیم به سمت امضا و اجرایی شدن موافقتنامه تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا حرکت کنیم و از مزایای آن بهره‌مند شویم. اما در شرایطی که تراز تجاری ما منفی باشد و میزان صادرات ما کمتر از میزان واردات ما باشد عضویت در این دست از موافقتنامه‌ها بیشتر تامین کننده منافع سایر کشورها خواهد بود.تاریخ انتشار 28 دی 1400

 شماره خبر : 3274    مشاهده : 70       آرشيو آخرین اخبار         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.