امام جمعه اهل سنت کیش گفت: انتظار داریم رییس جمهور و هیات دولت برای بررسی مستقیم مشکلات و چاره جویی کیش به این جزیره سفری اختصاصی داشته باشند. پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
ارتقای مهارت های رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی کیش
طهمورث قاسمی مشاور فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی شد
۶ خدمه لنج باری در آب های کیش نجات یافتند
افزایش آمار تصادف رانندگی در کیش
برگزاری شب فرهنگی و فرزانگی در کیش
در جریان سفر رئیس جمهور به عمان صورت گرفت
اولین نمایشگاه گروهی خوشنویسی هنرمندان کیش گشایش یافت
درمانگاه تامین اجتماعی بزودی در کیش راه اندازی می شود
تماشاگران جام جهانی را از طریق مناطق آزاد جذب می کنیم
مدیر امور فرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش
استمرار برگزاری دوره های آموزشی در شرکت عمران ، آب و خدمات کیش
زنان کشتی‌گیر ایران قهرمان آسیا شدند
پیگیری اجرای حکم معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد
بیش از یک هزار قلمه مرجان در کیش آماده انتقال به بستر طبیعی است

  آخرين اخبار
  پربيننده ترين اخبار
شنبه 31 اردیبهشت 1401 ، 19شوال 1443 ،21می 2022 ،شماره 3961( 1345 دوره جدید)
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 ، 16شوال 1443 ،18می 2022 ،شماره 3960( 1344 دوره جدید)
یکشنبه 1خرداد 1401 ، 20شوال 1443 ،22می 2022 ،شماره 3962( 1346 دوره جدید)
روابط عمومی با برنامه ریزی صحیح باید در حوزه اطلاع رسانی مطلوب نقش آفرینی کند.
در نشست مشترک مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش و مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مطرح شد ایجاد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جزیر
برگزاری دوره آموزشی مدل سازی اطلاعات ساختمان(B.I.M) در شرکت عمران ، آب و خدمات کیش
وزیر امورخارجه گردشگران و تیم فوتبال غنا را به کیش دعوت کرد
روابط عمومي ها پل ارتباطی دو طرفه با جامعه هدف هستند.
دوشنبه 2خرداد 1401 ، 21شوال 1443 ،23می 2022 ،شماره 3963( 1347 دوره جدید)
نشست مشترک مدیران فدراسیون فوتبال با مدیرعامل منطقه آزاد کیش
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

امام جمعه اهل سنت کیش : نمایندگان رئیس جمهور مشکلات مردم کیش را نیز بررسی کنند
امام جمعه اهل سنت کیش گفت: انتظار داریم رییس جمهور و هیات دولت برای بررسی مستقیم مشکلات و چاره جویی کیش به این جزیره سفری اختصاصی داشته باشند.

به گزارش اقتصاد کیش شیخ یعقوب شمس در خطبه های نماز جمعه اهل سنت کیش اظهار داشت: حجه الاسلام سید ابراهیم رییسی که به منظور پیگیری مشکلات مردم هرمزگان به این استان سفر و در سفر ۲ روزه خود مشکلات زیرساختی، آموزشی، مسکن، مسائل مربوط به امور کشاورزان، صید و صیادی، وضعیت مشعیشتی مردم، امور زلزله زدگان سیل و سیل زدگان را بررسی کرد

  

وی افزود: به نوبه خودم و به نمایندگی از مردم از این بازدیدها که به همراه ۱۷ نفر معاونان رییس جمهوری و وزرای دولت انجام شد کمال قدر دانی را دارم اما انتظار می رفت سفری کوتاه هم به کیش برای بررسی مشکلات این جزیره داشت یا حداقل نماینده دولت در این منطقه آزاد تجاری حضور پیدا می کرد.

امام جمعه اهل سنت کیش اضافه کرد: این جزیره نیز همانند سایر نقاط استان هرمزگان از مشکلات مختلفی از جمله نبود فضای مناسب آموزشی، چالش های زیرساختی، مسکن، معیشت، مسایل مربوط به صید صیادی رنج می برد و کیشوندان برای رفع این مشکلات علاقه مند سفر رییس جمهور هستند.

شیخ  یعقوب شمس یادآور شد: انتظار می رود با توجه به اینکه کیش یکی از اولین مناطق آزاد است ونوع مدیریت آن ، رییس جمهور کشورمان در یک سفر اختصاصی با بررسی مشکلات یاور این جزیره برای توسعه و نقش آفرینی در اقتصاد کشور باشد

وی اظهار داشت: معیشت یکی از دغدغه های بومیان جزیره است و انتظار می رود دولت سیزدهم بهبود این وضعیت را تحت لوای قانون چگونگی مدیریت مناطق آزاد در اولویت قرار دهد.

وی افزود: بومیان به واسطه شغل های سنتی خود از جمله صیادی و ماهیگیری نسبت به جامعه سرمایه گذار کیش از توان مالی کمتری برخوردار هستند و لازم است برای کاهش شکاف طبقاتی بین مهاجران و بومیان تسهیلات و تمهدیات مناسبی در این راستا اندیشیده شود.

شیخ شمس گفت: تامین مسکن ارزان، توسعه زیرساخت های آموزشی و رفاهی دیگر مطالباتی است که کیشوندان از دولت انتظار دارند تا بواسطه سازمان منطقه آزاد در این جزیره انجام شود.

فرصت میدانداری به بومیان اعطا شود

امام جمعه اهل سنت کیش با بیان اینکه بومیان این جزیره به 2 دسته شامل ساکنان بومیان اصیل و مهاجران بزرگ شده هستند افزود: این مردمان انتظار دارد که دولت به واسطه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی و همچنین سازمان منطقه آزاد کیش در مدیریت این منطقه از نیروهای بومی و محلی استفاده شود.

وی اضافه کرد: تجربه نشان داده هرزمان به این افراد در تخصص ها و پست های مختلفی که اعتماد شده موفق بودند و این مساله عواید زیادی برای مردم و رضایتمندی کیشوندان داشته است.

مناطق آزاد در اختیار اقتصاد کشور قرار بگیرد

شیخ شمس افزود: کیش و مناطق آزاد گوهرهای گرانبهایی هستند که باید در اختیار اقتصاد و حوزه سرمایه گذاری کشور قرار بگیرد اما هم اکنون شاهد آن هستیم علی رغم تلاش های قابل تقدیر انجام یافته تنها بخش کمی از اهداف این مناطق آنگونه که در قانون مشخص شده تجلی یافته است.

وی افزود: معتقدم فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران دیگر بومیان کیش هستند که برای اعتلای آن زحمت کشیده اند که تجلی تمام اهداف مناطق آزاد تجاری و اجرای کامل قانون این مناطق از خواسته های این افراد است.

 تاریخ انتشار 25 دی 1400

.

 شماره خبر : 3249    مشاهده : 68       آرشيو آخرین اخبار         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.