تاکید بر ترویج فرهنگ بازیافت و تبدیل جزیره کیش به پایلوت طرح های زیست محیطی پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز

  امروز شمسی

پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز همراه با آخرین و جدیدترین اخبار و رویدادهای محلی ، منطقه ای و کشور
  مناقصه ها و مزایده ها  مناقصه ها و مزایده ها   ارتباط با ما  ارتباط با ما   نیازمندی های کیش  نیازمندی های کیش   نسخه PDF اقتصاد کیش  نسخه PDF اقتصاد کیش   ورود کاربران  ورود کاربران   درباره ما  درباره ما   خانه  خانه  

  خبرهای برگزيده
مالیات بر ارزش افزوده، با قانون مناطق آزاد همخوانی ندارد
افزایش شمار شهرهای قرمز کرونایی هرمزگان به ۸ شهر
شرکت هواپیمایی کیش با هدف ارائه خدمات پروازی به تیم ملی با فدراسیون فوتبال ایران قرارداد امضا کرد.
تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش برای ترویج برنامه‌های حقوقی، فرهنگی و هنری در جزیره
رییس بیمارستان کیش گفت: واکسن کرونا در سه مرحله به ۵۲ نفر از واجدان شرایط این جزیره تزریق شده است.
تسریع در ساخت و تکمیل محور طلوع تا غروب کیش، نقش مهمی در توسعه متوازن جزیره کیش دارد.
توزیع ماسک و محلول ضد عفونی میان پاکبانان و کارکنان خدمات فضای سبز شهری
گردشگری کیش باید ثبات و دوام خود را حفظ کند
نوید بازگشت کیش ایر به کیش
علیرضا علوی رضوی آمار ورود گردشگر و مسافر به جزیره کیش از آخرین روز‌های اسفند 99 تا پایان تعطیلات نوروز سال جاری را تشریح کرد.
محدودیت های یک هفته ای برای فعالیت های پر خطر جزیره کیش
ضرورت معرفی مناسب پتانسیل های استان در هفته هرمزگان شناسی
صداوسیمای کیش سرعت ارتقاء امنیت عمومی را افزایش داده است
حسین قدسی نژاد معروف به کارلوس خواننده ترانه های محلی هرمزگان ، ظهر روز گذشته دارفانی را وداع گفت

  آخرين اخبار
مالیات بر ارزش افزوده، با قانون مناطق آزاد همخوانی ندارد
افزایش شمار شهرهای قرمز کرونایی هرمزگان به ۸ شهر
شرکت هواپیمایی کیش با هدف ارائه خدمات پروازی به تیم ملی با فدراسیون فوتبال ایران قرارداد امضا کرد.
تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش برای ترویج برنامه‌های حقوقی، فرهنگی و هنری در جزیره
رییس بیمارستان کیش گفت: واکسن کرونا در سه مرحله به ۵۲ نفر از واجدان شرایط این جزیره تزریق شده است.
تسریع در ساخت و تکمیل محور طلوع تا غروب کیش، نقش مهمی در توسعه متوازن جزیره کیش دارد.
توزیع ماسک و محلول ضد عفونی میان پاکبانان و کارکنان خدمات فضای سبز شهری
شنبه 21 فروردین 1400 ، 27 شعبان 1442 ، 10 آوریل 2021 ،شماره 3707( 1091 دوره جدید)
گردشگری کیش باید ثبات و دوام خود را حفظ کند
نوید بازگشت کیش ایر به کیش
  پربيننده ترين اخبار
دوشنبه 16 فروردین 1400 ، 22 شعبان 1442 ، 5 آوریل 2021 ،شماره 3704 ( 1088 دوره جدید)
جزیره کیش آماده دور چهارم افتتاح طرحهای عمرانی توسط رئیس جمهور
پردیس دانشگاه علامه طباطبایی در جزیره کیش راه اندازی می شود
12هزار گردشگر دریایی میهمان نوروز 1400 کیش
تاکید بر توسعه خدمات شهری ، آبادانی کیش ، رفاه عمومی و جلب رضایتمندی مردم
نظارت های نوروز 1400 رضایت بخش بود
چها رشنبه 18 فروردین 1400 ، 24 شعبان 1442 ، 7 آوریل 2021 ،شماره 3706 ( 1090 دوره جدید)
نوید بازگشت کیش ایر به کیش
نیروگاه جدید برق کیش با مشارکت وزارت نیرو احداث می شود
علیرضا علوی رضوی آمار ورود گردشگر و مسافر به جزیره کیش از آخرین روز‌های اسفند 99 تا پایان تعطیلات نوروز سال جاری را تشریح کرد.
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

در آیین بهره برداری ازطرح تصفیه و صادرات روغن پسماند خوراکی در کیش مطرح شد:
تاکید بر ترویج فرهنگ بازیافت و تبدیل جزیره کیش به پایلوت طرح های زیست محیطی

غلامحسین مظفری بهره برداری از طرح تصفیه و صادرات روغن پسماند خوراکی در کیش را الگوی موفقی در زمینه فعالیت های زیست محیطی برای کشور و منطقه عنوان کرد

  

به گزارش اقتصاد کیش، آیین بهره برداری از طرح تصفیه و صادرات روغن پسماند خوراکی ظهر روز گذشته  با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان و شرکت های تابعه، حجت الاسلام احمدی مدیر کل حقوقی و پارلمانی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و روسای شرکت پترو ایمن شریف سرمایه گذار و مجری طرح در سالن رازی مرکزهمایش های ببین المللی کیش برگزارشد.

بر اساس این گزارش نخستین محموله صادراتی روغن تصفیه و فراورش شده حاصل از بازیافت روغن های پسماند خوراکی که با کسب مجوزهای لازم محلی و بین المللی از کیش به آلمان صادر می شود 20 تن وزن داشته و ارزش فعلی آن 10 هزار یورو برآورد شده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم بر ضرورت حمایت همه جانبه از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه محیط زیست و ترویج فرهنگ بازیافت برای تبدیل کیش به پایلوت طرح های زیست محیطی کشور تاکید کرد و گفت: با وجود اینکه نخستین محموله از نظر حجم و ارزش ریالی رقم بالایی ندارد اما به لحاظ اهمیت و جایگاه طرح به ویژه برای کیش به عنوان جزیره سبز و دوستدار محیط زیست بسیار ارزشمند و قابل توجهی است.

وی افزود: آغاز این فعالیت ارزشمند علاوه بر ارز آوری، اشتغالزایی و افزایش صادرات، نقش مهمی نیز در حفظ محیط زیست دارد و نمونه خوبی از تلاش جزیره کیش برای تبدیل شدن به الگوی موفق ملی در زمینه اجرای طرح های زیست محیطی و حمایت از فعالیت های نو آورانه شرکت های دانش بنیان است.

دکتر مظفری ابراز امیدواری کرد با تلاش جوانان با انگیزه کشورمان در جهت انتقال دانش و فناوری روز دنیا در زمینه تصفیه کامل روغن های پسماند خوراکی به زودی شاهد راه اندازی کامل خط تولید بایو دیزل از روغن های پسماند خوراکی در جزیره کیش باشیم.

به گفته وی  راهبرد سازمان منطقه آزادکیش در برنامه های میان مدت و بلند مدت تبدیل این جزیره به مقصد مطلوب گردشگری و سکونت برای ساکنان و گردشگران است و یکی از مهم ترین عوامل موثر در تحقق این اهداف توجه جدی به مقوله محیط زیست و جلب مشارکت افراد جامعه برای رونق فعالیت های زیست محیطی است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به حضور داوطلبانه ساکنان کیش در برنامه های زیست محیطی تاکید کرد: بی تردید با اطلاع رسانی گسترده و افزایش سطح آگاهی جامعه در خصوص مزایای تصفیه روغن های پسماند خوراکی، ساکنان کیش با مشارکت فعال خود استمرار اجرای این طرح و توسعه آن را تضمین می کنند.

حجت الاسلام احمدی مدیر کل حقوقی و پارلمانی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز در این جلسه اجرای این طرح را گام موثری در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: خود باوری و توجه به توانمندی های جوانان کشور که از مهم ترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب و مسئولان نظام است گام اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام احمدی اجرای موفق این طرح در جزیره کیش را موجب بالندگی منطقه و مایه مباهات دانست و افزود: این که جوانان با انگیزه کشور با توکل به خدا و ظرفیت های بومی منطقه چنین فعالیت اقتصادی ارزشمندی را راه اندازی کرده اندکه هم زمان با صرفه اقتصادی به سلامت افراد و محیط زیست نیز کمک می کند در خور تحسین است و باید از آن حمایت کرد.

وی با تقدیر از توجه مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش به تقویت فعالیت شرکت های دانش بنیان در منطقه اظهار داشت: در منطقه آزاد کیش به مبحث اقتصاد مقاومتی توجه خوبی شده است و باید با حمایت از فعالیت شرکت های دانش بنیان و جوانان با انگیزه به رونق اقتصادی کشورکمک کرد.

هم چنین ابوالفضل طیبی مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش نیز با اشاره به اهمیت بهره برداری از طرح تصفیه روغن های پسماند خوراکی در حفظ محیط زیست ارزشمند کیش اظهار داشت: در مراحل ابتدایی طرح روغن های پسماند از هتل ها و رستورانها جمع آوری می شود اما با توجه به حجم بالای مصارف خانگی، مشارکت مردم نقش مهمی در موفقیت اجرای این طرح دارد.

وی ابراز امیدواری کرد در سایه سیاست های حمایتی سازمان منطقه آزاد کیش، تعامل بخش خصوصی و مشارکت ساکنان فهیم جزیره کیش شعار کیش شهر عاری از پسماند تحقق یابد.

شاه پسند عضو هیات مدیره شرکت پترو ایمن شریف سرمایه گذار و مجری طرح با اشاره به سوابق فعالیت های این شرکت در عرصه آموزش های تخصصی حوزه محیط زیست و پسماند در سطح ملی و بین المللی گفت: این شرکت فعالیت خود را در جزیره کیش از سال98 آغازکرد و با هزینه 5 میلیارد تومان به مرحله بهره برداری رسید.

وی با بیان این که در حال حاضر بخش زیادی از روغن های پسماند خوراکی کشور در چرخه تامین خوراک دام و طیور مصرف می شود که برای سلامت افراد مضر است گفت: رها شدن روغن های پسماند خوراکی در شبکه فاضلاب شهری نیز موجب فرسودگی و تخریب این شبکه و تحمیل هزینه های گزاف می شود.

شاه پسند تصریح کرد: تصفیه روغن های پسماند خوراکی و تبدیل آن به بایودیزل علاوه بر حفظ سلامت افرادو محیط زیست ارزآوری خوبی داشته و راهکارخوبی برای تامین سوخت پاک است.

وی افزود: در جزیره کیش به طور میانگین روزانه 600 تا 800 لیتر روغن پسماند تولیدمی شود که در مجموع ماهیانه ارسال یک محموله صادراتی به وزن 24 تن امکان پذیر است.

عضو هیات مدیره شرکت پترو ایمن شریف اظهار داشت: درحال حاضر برای جمع آوری روغن های پسماند ظرف های20لیتری با لوگوی شرکت عمران، آب و خدمات و شرکت پتروایمن به متقاضیان ارائه شده که با حضور در محل ظرف ها جمع آوری می شوند. سامانه ای نیز به زودی ایجاد می شود تا متقاضیان از طریق ثبت اطلاعات خود و دریافت کد مشخص روغن های پسماند خودبه مسئول جمع آوری تحویل دهند.

بنابر اعلام شاه پسند، بومی سازی دانش و تجهیزات لازم برای تصفیه مرحله دوم بر مبنای پارامترهایی ممکن خواهد بودکه ازطریق آنالیز روغن صنعتی ارسالی از کیش به آلمان در این کشور و طی دو مرحله در دو فصل سال ازجمله زمستان و تابستان ممکن خواهد شد .

وی با بیان اینکه اجرای این طرح در شمار فعالیت های فناورانه است گفت: پس از تعیین پارامترهای لازم و بومی سازی دستگاه، شرکت پترو ایمن با خریداری و انتقال دانش و دستگاه های لازم، زمینه اجرای کامل طرح بازیافت روغن های پسماند خوراکی در جزیره کیش و تبدیل آن به سوخت پاک را دراین منطقه فراهم می کند.

لازم به ذکراست پس از پایان این مراسم، شرکت کنندگان در این نشست با حضور در محل شرکت پترو ایمن شریف درمجاورت سایت بازیافت کیش از روند اجرای طرح تصفیه روغن های پسماندخوراکی بازدید کردند.

 شماره خبر : 1696    مشاهده : 42       آرشيو آخرین اخبار         آرشيو همه اخبارeghtesad-kish.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه خبری ، تحلیلی اقتصاد کیش نیوز بوده و استفاده از آن با درج منبع بلامانع است.